Lokalne

Już powiewa nad naszą plażą

Opublikowano

w dniu

Nasze kąpielisko jest jedynym z Polsce, które w sezonie letnim 2017 po raz 12. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz 9. takie wyróżnienie otrzymała również nasza nowoczesna marina. W dniu dzisiejszym, w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury Jarosława  Szczygła , na świnoujskiej plaży, odbyła się uroczystość wciągnięcia Błękitnej Flagi na maszt

Przez cały czas staramy się podnosić standard naszej plaży i mariny – powiedział Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszymy się, że zostało to po raz kolejny docenione. Jest w tym również ogromna zasługa pracowników OSiR Wyspiarz, szczególnie tych, którzy bezpośrednio zajmują się plażą i naszym portem jachtowym.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. 

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak:  Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. 

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela Jury Krajowe.

Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).

O godzinie 16.00 odbędzie się ceremonia wciągnięcia Błękitnej Flagi w świnoujskim porcie jachtowym.

1 Komentarz

  1. eureka temu

    24 czerwca 2017 na 04:57

    A co ze s[śmieciami na plaży i psami na całej jej długości, czy ktoś to zauważył??

  2. ∜∞ⁿ temu

    23 czerwca 2017 na 14:34

    Ta „chorągiewka” nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version