Lokalne

Dobrze zapowiadający się żeglarze: Dawid, Patrycja i Adriana

Opublikowano

w dniu

W dniach 11-13 sierpnia w Złocieńcu odbyły się regaty – Mistrzostwa Polski w klasie ISA 407 o Puchar Starosty Drawskiego. W zawodach wzięła udział trójka zawodników z UKS Keja Świnoujście: Dawid Chwiałkiewicz, Patrycja Śmich i Adriana Miller. Żeglarzom towarzyszyła bardzo zmienna pogoda – od upału i flauty, po deszcz i wiatr dochodzący do 5B.

Po trzech dniach wyścigów, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Adriana Miller. W kategorii dziewcząt do lat 18, Patrycja Śmich zajęła drugie miejsce (w generalnej – siódme), a w kategorii chłopców do lat 18 – Dawid Chwiałkiewicz zdobył szóste miejsce (w generalnej – dziewiąte).

Jesteśmy bardzo dumni ze swoich zawodników, szczególnie z występu Dawida i Patrycji, którzy swoją przygodę z klasą ISA 407 rozpoczęli dopiero w tym sezonie.

– Serdecznie dziękujemy organizatorom, a zwłaszcza pani Annie Kamińskiej, za wzorową organizację regat i rodzinną, sportową atmosferę podczas zawodów – mówią zawodnicy.

Kolejną okazją do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności będą XIX Regaty Międzymieliźniane, które odbędą się 26 sierpnia w Wolinie. Zapraszamy do kibicowania!