Lokalne

Policjanci podzielili się swoją krwią

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy policjanci odpowiedzieli na apel Banku Krwi, oddając w Punkcie Krwiodawstwa kilka litrów życiodajnego płynu. Stróże prawa oddający krew zgodnie podkreślali, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i cieszą się z faktu, iż mogli pomóc w ten sposób osobom potrzebującym, rannym i chorym.

Pod koniec minionego tygodnia Świnoujski Bank Krwi zaapelował do mieszkańców miasta o oddawanie krwi, gdyż aktualna ilość pozwala na wykorzystanie jej jedynie w sytuacji zagrożenia życia. Okres wakacyjny to czas, w którym cennego leku, jakim jest krew, często brakuje.

Wśród policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu jest wielu honorowych dawców, którzy systematycznie od kilku lat oddają krew, jednak na dramatyczny apel postanowiło odpowiedzieć znacznie więcej funkcjonariuszy.

– Dziś w godzinach porannych w budynku Punktu Krwiodawstwa przy ulicy Mieszka I pojawili się policjanci, którzy mając świadomość, że ich krew może uratować ludzkie życie, postanowili podzielić się z innymi tym drogocennym płynem. Wśród nich znalazł się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Mordak oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów kom. Piotr Marchalewski – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze Świnoujskiej policji.

Podczas środowej akcji mundurowi oddali już kilka litrów krwi, w ciągu następnych dni będą się zgłaszać kolejni chętni. Stróże prawa oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i cieszą się z faktu,  iż mogą pomóc w ten sposób osobom potrzebującym, rannych i chorym.

Do akcji oddawania krwi może przyłączyć się każdy z nas. Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi także innych mieszkańców Świnoujścia.

1 Komentarz

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  24 sierpnia 2017 na 12:28

  Bo policjant raz na dziesięć lat oddaje krew, to ohy i ahy, ale jak cyklicznie oddaje krew przeciętny „Kowalski”, to cisza.
  Propaganda jak w głębokim PRL’u.

 2. Pacjent temu

  23 sierpnia 2017 na 17:03

  Piękny przykład.Serdecznie podziękowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version