Lokalne

Bez wiz, praca na czarno i rozbój

Opublikowano

w dniu

Osiemnastu cudzoziemców (13 z Ukrainy, 3 Białorusi, Rosjanin i Turek) otrzymało w ciągu ostatniego tygodnia decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

W przypadku 7 cudzoziemców powodem wystawienia decyzji był brak ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce, 6 nielegalnie wykonywało pracę, a cel i warunki wjazdu 3 osób były niezgodne z deklarowanymi. Ponadto przeterminowano dopuszczalny pobyt w Polsce, a inny cudzoziemiec popadł w Polsce w konflikt z prawem, dopuszczając się rozboju z niebezpiecznym narzędziem, za co odbył karę 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowania administracyjne przeprowadzili w tych sprawach funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Kołobrzegu, Gdyni i Gdańska.

Wobec wszystkich cudzoziemców komendanci placówek Straży Granicznej orzekli o zakazach ponownego wjazdu do Polski od sześciu miesięcy do roku. Wyjątek dotyczy cudzoziemca skazanego za rozbój. Mężczyzna będzie mógł ponownie wjechać do Polski po pięciu latach

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version