Lokalne

Zarekwirowano kolejne nielegalne automaty do gier

Opublikowano

w dniu

Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego doprowadziły do zarekwirowania w ostatnich dniach na terenie Świnoujścia kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wraz z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali wczoraj w prawobrzeżnej części miasta jeden z barów gastronomicznych, gdzie ujawnili dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów i celników w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku,  zarówno właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości wynajmujący swój lokal, w którym taka działalność jest prowadzona.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version