Lokalne

Jesteśmy liderem. Dziękujemy!

Opublikowano

w dniu

Wśród gazet lokalnych, „Kroniki Portowe” są najczęściej czytaną gazetą. Jak wynika z naszych badań, co trzeci mieszkaniec Świnoujścia deklaruje, że w ciągu ostatnich 30 dni, miał w rękach przynajmniej jeden egzemplarz gazety „Kroniki Portowe”. Co czwarty mieszkaniec miasta deklaruje, że jest regularnym czytelnikiem „Kronik Portowych”.

Wzrost popularności odnotowuje także portal swinoujskie.info. W sierpniu miał 284 426 odsłon i zdystansował inne lokalne portale – wynika ze statystyk Google Analitycs.Za zaufanie i regularne odwiedzanie naszej strony serdecznie dziękujemy wszystkim internautom!

„Kroniki Portowe” są najchętniej czytaną gazetą papierową w Świnoujściu. To jedyny opiniotwórczy w pełni kolorowy tygodnik w Świnoujściu, wydawany w nowoczesny sposób.
Tytuł powstał w 2014 roku z konieczności dotarcia do czytelników przyzwyczajonych do czytania informacji w tradycyjnej papierowej formie, osób nie lubiących korzystać z Internetu, lub wykluczonych informacyjnie ze względu na brak umiejętności posługiwania się siecią www.

Co tydzień mamy 12 tys. dowodów na to, że mieszkańcy czytają prasę papierową!

Kto nas czyta?
Nawet w dobie Internetu ludzie chętnie czytają gazety lokalne. Potwierdzają to nasze badania, które pokazują, że Kroniki Portowe docierają każdego tygodnia do ca. 12 tysięcy odbiorców. Każdy bezpłatny egzemplarz czytają statystycznie 2 osoby. Tygodnik dzięki bezpłatnej dystrybucji jest czytany przez wszystkich mieszkańców zainteresowanych wiadomościami lokalnymi. Wśród czytelników dominują osoby w wieku 35-59 lat.

Jak nas czytają?
Każdy czytelnik poświęca na lekturę jednego wydania tygodnika lokalnego około 32 minut. To aż 6 razy dłużej niż na przeglądanie portali internetowych. Do tej samej gazety ten sam statystyczny odbiorca wraca dwukrotnie. Bezpłatne Kroniki Portowe są rozdawane w ponad 73 punktach na terenie Świnoujścia. Dzięki temu po gazetę sięgają tylko osoby, które są zainteresowane wiadomościami lokalnymi. Do tego dochodzi około 400 dodatkowych pobrań gazety w wersji elektronicznej.

Oprócz tygodnika „Kroniki Portowe”, wydawnictwo posiada portal informacyjny swinoujskie.info z informacjami dostępnymi 24 godziny na dobę. Tytuł koncentruje się na wydarzeniach mijającego tygodnia. Po zsumowaniu czytelników gazety papierowej i portalu informacyjnego, jesteśmy niekwestionowanym liderem opinii publicznej w Świnoujściu.

Kroniki Portowe to:
❶ niezależny tygodnik o zasięgu lokalnym
❷ pierwsze źródło informacji dla wielu odbiorców
❸ silne oddziaływanie na opinię publiczną
❹ wysoki poziom czytelnictwa
❺ własna sieć kolportażu

5 Comments

 1. morena temu

  23 września 2017 na 10:57

  Gratuluję ! Z pewnością Zespół Redaktorów zasłużył sobie na STATUS LIDERA. To ICH rzetelność, obiektywizm i wiara w prawdziwe wartości, na które wskazują czytelnikom zaowocowały taką wysoką oceną. Jednocześnie dodam że z przerażeniem słucham niektóre lokalne media, które konfabulują informacjami. Inne wartości kiedyś reprezentowali..

 2. wyspiarz temu

  22 września 2017 na 17:36

  Zgadzam się. Największa wasza wartość to niezależność i samodzielne myślenie. Widać jak obecna władza przekupuje paciorkami niektóre media które nagle zgłupiały i próbują wmówić ludziom przez tv że czarne jest białe. Wy się nie dajcie!

 3. m temu

  22 września 2017 na 11:18

  największa wasza wartość- widać niezależność. Jeszcze. Nie dajcie się przekupić.

 4. mieszkanka temu

  22 września 2017 na 10:29

  gratulacje! fajna gazeta i dobry portal. nie zawsze i nie każdy tekst. Idealni nie jesteście 🙂 Ale widać rzetelność dziennikarską, czego zdecydowanie brakuje wielu innym mediom lokalnym.

 5. leon temu

  22 września 2017 na 09:50

  Gazetka fajna no i bezpłatna ale mam kilka uwag a mianowicie brak informacji np.o warsztatach samochodowych a ostatnio szukałem telefonu do do skupu złomu i też nigdzie nie znalazłem

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version