Lokalne

Pierwszoklasiści ślubowali na okręcie Marynarki Wojennej

Opublikowano

w dniu

W czwartek, 28 września, na pokładzie okrętu ORP LUBLIN pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 1 im Marynarki Wojennej w Świnoujściu zostali uroczyście pasowani na ucznia.

Przyrzeczenie sumiennej nauki oraz dbałości o dobre imię szkoły i ucznia przypieczętowane zostało dotknięciem ramion uczniów kordzikiem oficerskim Marynarki Wojennej oraz potwierdzone pamiątkowymi dyplomami.

Na pokładzie okrętu dzieci czterech klas pierwszych stały się uczniami. Uroczystość poprowadziła oraz nadała aktu pasowania dowódca okrętu ORP „LUBLIN” kpt. mar. Katarzyna Mazurek. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Ślubowanie złożyli także rodzice przyrzekając, że wspierać będą swoje dzieci w wypełnianiu szkolnych powinności.

Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożył dzieciom pan dyrektor szkoły Jarosław LIPIŃSKI. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Każdy pasowany uczeń na pamiątkę wydarzenia otrzymał dyplom.

8. Flotylla Obrony Wybrzeża od 1970 roku ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 1 w Świnoujściu, kiedy to szkoła za swojego patrona przyjęła Marynarkę Wojenną RP. Każdego roku organizowanych jest wspólnie kilkanaście imprez, a pasowanie na ucznia klasy pierwszej na pokładzie okrętu wojennego wpisało się na stałe w tradycję szkoły. Z efektów współpracy korzystają również pozostałe szkoły podstawowe, biorąc udział m.in. w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich o puchar dowódcy 8.FOW

Źródło: 8 FOW

Autor zdjęć: st.chor.mar. Marcin Purman

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version