Lokalne

[FILM] Mistrzostwa karate. Za tydzień wielkie sportowe wydarzenie!

Opublikowano

w dniu

Zawodników przyjedzie tak dużo, że żadna świnoujska sala sportowa nie byłaby w stanie ich pomieścić. Wynajęto więc halę sportową w pobliskim Ahlbecku. – Ma przyjechać 650 karateka – mówi dumnie sensei Paweł Sujka. Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin odbędą się w dniach 13-14 października 2017 roku.

Swój akces w tych zawodach zgłosiło ponad 650 osób z 24 krajów Europy, jako goście specjalni będą również zawodnicy z Japonii. Swój udział zapowiedziała również drużyna ze Stanów Zjednoczonych. Imprezy o takim zasięgu i obsadzie na naszych wyspach jeszcze w historii świnoujskiego karate nie było.  Jest to jeden z wielu sprawdzianów młodych zawodników przed startem w 2020 roku na olimpiadzie w Tokio.

Organizatorem mistrzostw jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, która starała się o organizację tych zawodów od kilku lat. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo  Sportu, Ambasada Japonii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Świnoujście.

Warto kibicować drużynie polskiej tym bardziej, że w skład kadry na te Mistrzostwa Europy zostało powołanych 6 zawodników ze Świnoujścia. Trzymamy kciuki za reprezentację Polski i zapraszamy do kibicowania w hali sportowej w Ahlbecku przy Siedlung Ostend 28.

1 Komentarz

  1. Mieszkaniec temu

    8 października 2017 na 03:59

    Wielka to jest siarka panie pREZYDENCIE w naszym mieście a nie te pana fikołki… Proszę się tym zainteresować!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version