Lokalne

Wiceliderem, jesteśmy wiceliderem! Flota – Biali Sądów 4-1 (2-1)

Opublikowano

w dniu

Dziwna maniera opanowała mentalność naszych zawodników. Troska o wynik pojawia się dopiero, gdy stracą bramkę. Nie mogą żyć bez niepokoju, nawet jeśli obejmą wysokie prowadzenie (patrz poprzedni mecz). Na szczęście większość przypadków kończy się happy endem i możemy dziś cieszyć się drugim miejscem w tabeli, po raz pierwszy w tym sezonie.

Na początku oba zespoły stworzyło po 2-3 ciekawe akcje i liczebność wcale nie była tu po stronie Floty. W 22 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Welki, który miał już żółtą kartkę, więc musiał opuścić boisko. Jedenastkę wykorzystał Milkowski, goście objęli prowadzenie a Flota od tego momentu grała w osłabieniu. Idealna zatem okazja na wybudzenie i rzeczywiście od tego momentu nasz zespół zaczął grać inaczej i przede wszystkim skuteczniej. Na efekt nie trzeba było długo czekać i już 10 minut grająca w dziesięciu Flota objęła prowadzenie. Najpierw Skwara zdobył piłkę na połowie rywala, poprowadził i nie dał szans Serafinowi. Ten sam zawodnik w 32 minucie dokładnie podał do Staniszewskiego, który w sytuacji sam na sam zdobył drugiego gola. W 50 Misztal zaszalał na prawej stronie i w konsekwencji Staniszewski z bliska podwyższył na 3-1. Potem nastąpił zastój, do ataku zerwali się goście, ale Flota od czasu do czasu wyprowadzała niebezpieczne kontry. W 77 Skwara strzałem z wolnego z 17 metrów zdobył czwartego gola. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Floty za faul na Kozłowskim, jednak strzał poszkodowanego trafił w słupek.
Wygrała drużyna na pewno lepsza, ale po gościach nie było widać, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli. To dowodzi, że ligi już stają się coraz bardziej wyrównane i emocji brakować nie będzie. Skoro więc mimo to jesteśmy na premiowanym miejscu, tylko się cieszyć.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota