Lokalne

Lotnisko w Goleniowie liczy na turystów rezerwujących hotele nad morzem

Opublikowano

w dniu

W III kwartałach 2017 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 436.803 pasażerów, co stanowi wzrost, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22,07 % stając się jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce.

Również wrzesień okazał się najlepszym IX miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni września obsłużonych zostało 54.709 pasażerów poprawiając wynik z września 2016 roku o 25,52 %.

Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników. Wśród nich jest połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez PLL LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 proc. Nie bez znaczenia jest codzienne połączenie do Warszawy oferowane prze Ryanair. Z kolei linia lotnicza WIZZ AIR, dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczyła 230 miejscowego Airbusa A-321.

Również 2018 rok napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, iż w przyszłym roku obsłużonych zostanie około 700.000 pasażerów. Władze lotniska liczą, że znaczne inwestycje branży hotelarskiej (cztero i pięcio – gwiazdkowe hotele), realizowanych w pasie nadmorskim, przyciągną coraz większą ilość turystów wykorzystujących samolot jako środek transportu.

1 Komentarz

  1. Scarlet temu

    17 października 2017 na 22:46

    Tylko ze turysta chce sie wydostac z Lotniska wygodnie i w misread tanio! Niekoniecznie placac 230 zl Jak ostatnio musialam zaplacic za taxi z lotniska do Swinoujscia! Zgroza! Wszystkie lotniska w Polsce maja latwy i tani dojazd a tu Jak w szczerym polu, radz se sam, chyba ze do Szczecina interglobusem, masakra

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version