Lokalne

Co czeka prawobrzeżną część Świnoujścia? Prezydent na spotkaniu na Warszowie

Opublikowano

w dniu

[dropcap]Z[/dropcap]arząd Osiedla Warszów zorganizował w środę spotkanie mieszkańców Warszowa i Ognicy z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i urzędnikami.

W najbliższym czasie mieszkańców Warszowa i Ognicy czeka nie tylko najważniejsza z inwestycji – budowa tunelu, lecz także budowa układu drogowego S3 przechodzącego przez dzielnicę, budowa węzła przesiadkowego, ścieżki rowerowe i remonty poszczególnych ulic. W 2018 roku planowana jest przebudowa: Okólnej, Mostowej w Ognicy, Czeskiej, a na Holenderską, Modrzejewskiej i Szwedzką opracowana zostanie dokumentacja projektowa. W Ognicy powstanie punkt przystankowy turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z funkcją placu festynowego, slipem do wodowania małych łódek oraz pomostem do cumowania i wędkowania. W przyszłym roku zostanie także wybudowane zaplecze dla ratowników na plaży i toalety na parkingu, a także plac rekreacyjny.

Mieszkańcy Warszowa uskarżali się na nieprzyjemne zapachy dobiegające z bazy przeładunku paliw Orlen. Zastępca prezydenta Barbara Michalska przekazała, że według jej wiedzy hermetyzacja przeładunku paliw ma zostać zakończona do 2019 roku.

Na zakończenie spotkania odczytano sprawozdanie finansowe dostarczone przez byłą przewodniczącą zarządu osiedla. Zgromadzeni na sali mieszkańcy wnioskowali o sprawdzenie przez komisję rewizyjną finansów osiedla, a sami mieszkańcy zobowiązali się zebrać podpisy pod wprowadzeniem na sesję uchwały w tym zakresie.

 

Oprócz prezydenta Janusza Żmurkiewicza, w spotkaniu wzięli udział: zastępca prezydenta Barbara Michalska, naczelnicy wydziałów: Małgorzata Borowiec, Rafał Łysiak, Wioletta Nawrocka i dyrektor ZGM Artur Ćwik.

Spotkaniu przysłuchiwali się także radni: Joanna Agatowska, Ryszard Teterycz i Zdzisław Merchelski.

 

 

1 Komentarz

  1. Leszek temu

    19 listopada 2017 na 19:36

    jak to co – TERMINAL KONTENEROWY

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version