Lokalne

IX Bieg Pawła. Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

Opublikowano

w dniu

W niedzielne, słotne południe 19 listopada, przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Zawodnicy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G.Słowiańską).

Jedno okrążenie jeziora, a więc 8 km pokonali: Weronika i Agnieszka Otockie (ex equo 52.50) oraz Janusz Zaborowski (56.13 ), także kijkarze z Bansinu – Gerlinde i Gerard Tolz  (1.22.16).

Na dystansie głównym zwyciężył Sylwester Swędrowski  w doskonałym czasie 47.27, pokonując Roberta Derdę (49.39 ) i Mikołaja Antkowiaka (49.55 ); kolejne dwa miejsca zajęli:  Roman Andrzejczak (55.25) i Janusz Michalski (59.25). Wśród pań najszybszą była Karolina Romańska (59.23) przed Moniką Murawską (1.02.10), Dominiką Duszkiewicz (1.11.51) i Agnieszką Michalską (1.12.48).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród pań i panów otrzymali puchary. Były one ufundowane przez Agnieszkę Otocką  (córkę śp. Pawła) i Ulę Dodek (żonę). Agnieszka Otocka i jej córka Weronika uczciły pamięć ojca i dziadka udziałem w biegu.

Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a obsługę foto sprawował Sebastian Błaż. Od przyszłego roku Bieg Pawła przeprowadzany będzie we wrześniu.

Agnieszka, Ula i Weronika serdecznie dziękuje tym wszystkim biegaczom , którzy pamiętali o Pawle i pamięć tę wyrazili uczestnictwem w biegu Jego imienia .