Lokalne

Fort Gerharda. W fosie znaleziono prawdziwy skarb?

Opublikowano

w dniu

[dropcap]P[/dropcap]odczas oczyszczania koryta fosy z wiatrołomów drzew i gałęzi natrafiono na przedmiot przypominający lufę armatnią. W najbliższy piątek zostanie zorganizowana akcja wydobycia znaleziska.

Przedmiot waży najprawdopodobniej około 2 ton – trudno określić jego pochodzenie i wiek, ale pierwsze rozpoznanie wykonane pod wodą przez nurka –archeologa, wskazuje, że przedmiot  może mieć kilkaset lat.

To sensacyjne znalezisko- jego pełna identyfikacja odbędzie się po wydobyciu na ląd, ale już dziś jest kilka teorii pochodzenia tego zabytku.

Podniesienie zabytku z dna fosy planowane jest w piątek 1 grudnia. Wydobycie armaty z dna fosy zostanie wykonane przy pomocy dźwigu i płetwonurka- archeologa Lecha Trawickiego.  Przedmiot został dokładnie zlokalizowany i przygotowany przez płetwonurków do podniesienia.

1 Komentarz

 1. Autochton temu

  29 listopada 2017 na 23:18

  „No i gitara”jeszcze troche głębiej pogrzebać ,a wiele niespodzianek czeka.Przez lata liście i wiatr który siał piasek nagromadziły sporo mułu.Trochę cierpliwosci,dobrego sprzętu i Fort będzie miał wiele pamiatek .Wielki Szacun dla tych pasjonatów.

 2. Anonim temu

  29 listopada 2017 na 14:24

  Zapraszam wszystkich chętnych i chcących pomóc Darczyńców, do zorganizowania Szlachetnej Paczki, dla potrzebującej rodziny ze Świnoujścia. Zostało już tylko parę dni do Finału, a jeszcze sporo potrzeb nam brakuje. Więcej informacji na maila: agawaco@mm.pl

  • Anonim temu

   2 grudnia 2017 na 00:04

   Spam

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version