Lokalne

Bezdomny zmarł z zimna przy sklepie Biedronka

Opublikowano

w dniu

Ciało bezdomnego znaleziono w sobotę rano przy sklepie Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Świnoujściu.  Okoliczności tej sprawy wyjaśniają świnoujscy i policjanci. Ciało leżało pomiędzy wózkami sklepowymi.

Policjanci przypominają, że rozpoczął się sezon jesienno-zimowy, a wraz z nim spadki temperatury. Widząc osoby bezdomne śpiące na przystankach, klatkach schodowych i działkach należy reagować. Powiadamiajmy służby miejskie. Czasem jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Osoby, które będą chciałyby skorzystać z oferowanej przez służby pomocy przewożone będą do miejsc dla nich bezpiecznych, w których otrzymają ciepły posiłek i nocleg. Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom.

Policjanci posiadający wiedzę w tym temacie informują Ośrodki Pomocy Społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version