Lokalne

Mieszkańców osiedla obudził huk fajerwerków. To już kolejny raz

Opublikowano

w dniu

Mieszkańcy osiedla Platan przebudzili się o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Ktoś zorganizował na ul. Wojska Polskiego prywatny pokaz sztucznych ogni. Wszystko byłoby w porządku, gdyby powiadomiono wcześniej mieszkańców.

Tymczasem efekt był do przewidzenia – małe dzieci obudziły się z płaczem, a przestraszone zwierzęta chowały się po kątach.

Jak się okazuje, to nie pierwszy przypadek, gdy w tym miejscu organizuje się taki pokaz. W czerwcu ubiegłego roku sytuacja była identyczna. Prawo jest po stronie „strzelających”, bowiem nie jest potrzebne żadne pozwolenie, jeżeli pokaz odbywa się z amatorskich środków pirotechnicznych. Jedyne czym ryzykuje organizator, to mandat za zakłócanie ciszy nocnej.

 

 

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  22 stycznia 2018 na 15:50

  do Fanka , W berlinie tzn mozna ? W calych niemczech obowiazuje kompletny zakaz uzywania ladunkow pirotechnicznych (fajerwerkow) Klasy 2. Z wyjatkiem Sylwestra i Nowego Roku,lub po uzyskaniu Specjalnego Zezwolania przy masowej iprezie (na konkretny dzien i godzine)

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  21 stycznia 2018 na 23:54

  Ale o co chodzi?
  -Przecież, to Ruski Stadion, więc w czym problem?

  ????????????????????????????????????.????????????/????/????????????_????????????????????????????/

 3. Anonim temu

  21 stycznia 2018 na 23:23

  Love parade 1998

 4. odyseusz temu

  21 stycznia 2018 na 22:37

  na tym PLatanie to zrobiła sie patologia….kiedy to było na Krzywej…a teraz zrobił sie Platan-patologia.

 5. kris temu

  21 stycznia 2018 na 21:53

  Obowiązuje zakaz Wojewody Zachodniopomorskiego

 6. fungia temu

  21 stycznia 2018 na 18:04

  Dostali ten mandat?

 7. Mietek temu

  21 stycznia 2018 na 17:40

  Jeśli służby odpowiedzialne za pilnowanie porządku działały by tak jak należy i egzekwowały by prawo np.Art. 51. Kw to więcej takie cyrki by nie miały miejsca bo wizja zapłacenia 5.000 zł kary skutecznie by zniechęcała.Jednak nasi funkcjonariusze albo nie znają takiego art.albo odwracają głowę udając że nie widzą działając w myśl zasady po co się komuś narażać lub a po co ruszać może to znajomy znajomego.Panowie i Panie funkcjonariusze to my mieszkańcy płacimy wam wypłaty z podatków więc weźcie się za prace i skutecznie egzekwujcie prawo.

 8. mieszkaniec temu

  21 stycznia 2018 na 12:05

  Świadczy to o trym, że w mieście panuje tzw.”wolna amerykanka” , każdy robi to co mu się podoba a służby odpowiedzialne za porządek w mieście głowa w piasek i ciiii , przecież temat ma długą brodę , co zostało zrobione kiedy podobne wybryki miały miejsce kilka miesięcy temu ???

 9. Mieszkaniec temu

  21 stycznia 2018 na 11:45

  Nie prawda za strzelanie w dzień też można słono zapłacić i nie ważne czy w miejscu publicznym czy na terenie prywatnym.
  Art. 51. KW
  § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych) .

  • Fanka temu

   22 stycznia 2018 na 10:06

   Dwa razy w roku to nie tragedia, to miejscowość turystyczna, więc rozrywki są potrzebne, i tak należy uwzględniać wszystkich i wszystkie przedziały wiekowe, nie tylko osoby starsze, Pierwsza w nocy to przesada, ale zazwyczaj decyduje o tym organizator, może to ślub lub, może jakaś inna rocznica, trudno wszystkim dogodzić, ja jako dziecko stałam w oknie i podziwiam piękno fajerwerków, wcale nie było mi do płaczu, uwielbiam do dziś fajerwerki i tak samo wszyscy moi znajomi, jakoś nasze dzieci nie płaczą, nasze psy nie uciekają, nie szyscy tak negatywnie reagują. Młodzież lubi się bawić, nie zabraniajmy im tego. Włochy, Hiszpania, Francja, nad morzem śrudziemnym codziennie się strzela, w ramach imprez dni miast, rocznic, raz w jednej miejscowości, za chwilę w innej obok, Polacy tam jeżdżą i nie tylko my, Zawsze coś się dzieje, fajerwerki są piękne, zapraszam do Berlina na Pyronale, tam fajerwerki podziwia 100 000 ludzi i jeszcze za to płaci, a pokazy trwają
   dwa dni do północy, w samym centrum miasta na stadionie olimpijskim, trudno wszystkim dogodzić, bądźmy bardziej tolerancyjni.

   • Wasserpole temu

    22 stycznia 2018 na 17:30

    W Berlinie Olimpiastadion NIE jest w centrum. W Niemczech za taka prywate zaplacisz tyle, ze przez reszte zycia bedziesz zachrzaniac za swoje ” Basis”, zeby splacic grzywne. Jak lubisz fajerwerki,to urzadzaj ten durny pokaz kretynizmu u siebie,na prywatnej posesji. Bo moze ktos sie odwdzieczyc, i walnac Tobie nie jedna hukowa pod oknem o 3-ciej w nocy, i tak co noc 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version