Pierwszy sparing i pierwsze wysokie zwycięstwo. Flota – Ina Ińsko 8-1 (5-1)

Wysokim zwycięstwem nad przebywającym na obozie spadkowiczem z V ligi rozpoczęli piłkarze Floty rok 2018, po raz pierwszy pod okiem trenera Jerzego Rota. Oczywiście tych bramek mogło być znacznie więcej, goście też je mieli, ale wynik w pełni oddaje sytuację z boiska.

W 7 minucie Staniszewski z wolnego z 16 metrów trafił w słupek, 4 minuty później prowadzenie mogli objąć goście, ale Bochen wygrał sam na sam z Loduchowskim. W 12 Protasewicz po szybkim odegraniu piłki od Staniszewskiego zdobył prowadzenie. W 16 Ligierski wykorzystał błąd obrony Iny i zdobył drugiego gola, a minutę później Protasewicz ponownie pokonał Sydora. Czwarta bramka padła po strzale z prawej strony, a piątą zdobył lewą nogą Staniszewski. W 33 jedna z nielicznych kontr gości zakończyła się skutecznym strzałem M. Klyma przy prawym słupku i do przerwy Flota prowadziła 5-1.
W 54 minucie Sydor odbił strzał Kozłowskiego, jednak nasz zawodnik ponownie przejął ją za plecami bramkarza i głową zdobył szóstego gola. Dwie minuty później Staniszewski w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił ponownie w słupek. W 79 Harkot posłał piłkę obok wybiegającego bramkarza, a wynik na 8-1 ustalił Staniszewski tuż przed końcowym gwizdkiem.
W drużynie Floty testowany był 25-letni zawodnik futsalowej drużyny Mieszko Gniezno – Łukasz Ligierski, a debiut zaakcentował zdobyciem gola. Gratulujemy.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota