Lokalne

Rozwiązano umowę dzierżawy działki przy plaży

Opublikowano

w dniu

[dropcap]W[/dropcap] 2016 roku, świnoujscy radni zgodzili się na wydzierżawienie na 30 lat działki na przedłużeniu ul. Emilii Gierczak. Miało tam powstać wejście na plażę, a miejsce miało posłużyć pod usługi przyplażowe, jako infrastruktura komplementarna z funkcją realizowaną przez właścicieli działek na których powstaje duży kompleks hotelowy. W rewanżu za wieloletnią dzierżawę na preferencyjnych warunkach, dzierżawcy mieli wyremontować promenadę na odcinku od ul. Emilii Gierczak do ul. Powstańców Śląskich.

Przypomnijmy, spółka Auran kupiła w drodze przetargu działkę przy promenadzie pod budowę 4-gwiazdkowego hotelu. Za teren zapłaciła prawie 25 mln złotych.

Świnoujscy radni zdecydowali, że dodatkowo miasto wydzierżawi spółce, na okres 30 lat, sąsiedni teren o powierzchni około 1500 metrów kwadratowych po preferencyjnej cenie 1 złoty za metr kwadratowy rocznie. W zamian spółka miała zagospodarować ten teren, czyli stworzyć ogólnodostępną drogę dojazdową do obiektów,  a pod nią ogólnodostępny parking na około 60 miejsc.

W związku z tym, że spółka nie otrzymała kredytu na budowę podziemnego parkingu, umowa dzierżawy została rozwiązana.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version