Flota – Grün Weiß Nadrensee 7-0 (4-0)

W niedzielę przeciwnikiem niebiesko-białych byli zielono-biali, czyli wicelider Kreisligi Meklemburgii Pomorza Przedniego – Grün Weiß Nadrensee. Nadrensee (polska historyczna nazwa Nadręże) to niewielka miejscowość przy granicy z Polską, w powiecie Vorpommern-Greifswald, w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. Specyfiką klubu Grün Weiß jest to, że grają w nim… wyłącznie Polacy.

Bez wątpienia największym rozczarowaniem tego meczu było nie stawienie się na nim wyznaczonych sędziów. W tej sytuacji obowiązki rozjemcy wziąć na siebie musiał jak zwykle niezastąpiony Lech Nowak.
Zespół gości przeciwstawił naszej drużynie przede wszystkim ambicję, nastawiony na przeszkadzanie, rzadko podchodził pod naszą bramkę. W kwestii wyszkolenia Flota dominowała zdecydowanie, stąd taki właśnie wynik, a z powodzeniem mógł być i dwucyfrowy. A dodajmy, że Flota grała w mocno niepełnym składzie, z zawodnikami testowanymi i juniorami, a bez między innymi Skwary, Helta, Nowaka, Wnuka, Protasewicza, Ziętego, czy Żabińskiego. Najpewniejszym punktem gości był zdecydowanie bramkarz Andrzejkowicz, któremu piłka wręcz kleiła się do rąk i uchronił swój zespół od dużo wyższej porażki.

Wynik otworzył w 15 minucie płaskim strzałem z 15 metrów Bursa. Na drugiego gola czekaliśmy kolejnych 18 minut. W tym czasie Andrzejkowicz odbił ostry strzał Staniszewskiego, a dobitka Bursy wyszła powyżej poprzeczki, Rombalski przestrzelił z bliska, Trafalski z półobrotu trafił w bramkarza, a ze strony gości Kowalski zza pola karnego strzelił minimalnie za wysoko. Wreszcie Staniszewski z bliska wykorzystał podanie M. Bątkowskiego. Kolejne dwa gole padły w dwuminutowych odstępach. Harkot będąc 11 metrów od bramki znalazł lukę w gąszczu nóg, a następnie Ligierski z podania Harkota podwyższył na 4-0.

W 59 minucie Stankiewicz z podania głową od Kozłowskiego trafił w słupek, a piątego gola zdobył Staniszewski w sytuacji sam na sam. 13 minut później Kozłowski skutecznie dobił strzał Ligierskiego, a wynik minutę przed końcem ustalił strzałem z bliska Trafalski.
Kolejny sparing już w środę o 18:30. Będą to derby z Prawobrzeżem.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota