Lokalne

Prezydent wręczył nominację admiralską

Opublikowano

w dniu

– Polska potrzebuje armii silnej, dobrze wyszkolonej, o wysokim morale, ale też dobrze wyposażonej – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej uroczystości nadania stopni generalskich. – Panowie, to wasza odpowiedzialność – dodał, zwracając się do czternastu wojskowych, którzy odebrali dziś z jego rąk awanse. Na stopień kontradmirała został mianowany komandor Krzysztof Zdonek pochodzący ze Świnoujścia.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP zaznaczył, że awanse oznaczają zaufanie ze jego strony, jako Prezydenta i ze strony ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ale oznaczają też zadania i zobowiązania.- Gratuluję Panom Generałom awansu do grupy stanowiącej absolutną elitę polskiej armii. Ale awans to przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy – podkreślił Andrzej Duda.

Zwrócił też uwagę, że nominacje generalskie przypadają w wyjątkowym, historycznym wręcz momencie. – Otrzymujecie te nominacje w wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości , a także w dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy, którzy do samego końca bronili Ojczyzny, dla których dyshonorem było zgodzić się na PL, jaką wtedy przyniesiono tutaj na sowieckich bagnetach – mówił Prezydent. (KP)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version