Lokalne

Zachodniopomorskie ma nowego wojewodę. Został nim Tomasz Hinc

Opublikowano

w dniu

Tomasz Hinc odebrał dziś z rąk Joachima Brudzińskiego ministra spraw wewnętrznych i administracji powołanie na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego.

Tomasz Hinc z nominacją odebraną z rąk ministra Joachima Brudzińskiego.

– Wybór na to stanowisko to niezwykle przemyślana decyzja – mówił podczas uroczystości Joachim Brudziński, szef MSWiA. – Tomasz Hinc to gwarant kontynuacji rozwoju regionu. Jestem przekonany, że w osobie wojewody Hinca samorządowcy znajdą wsparcie i dobrego partnera do rozmów.

– Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej niezwykle ważnej funkcji przedstawiciela rządu w regionie – powiedział Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski – To nie tylko prestiż, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za wspólnotę całego naszego województwa, które liczy 1,8 mln mieszkańców.

Wojewoda dodał, że w pierwszej kolejności będzie spotykał się z szefami służb zespolonych w regionie i dyrektorami wydziałów Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapowiedział wizyty w gminach oraz podkreślił, że jest otwarty na współpracę z każdym, komu zależy na rozwoju Pomorza Zachodniego.

– Będę realizował w regionie cele postawione przez rząd i nadzorował przebieg najważniejszych dla Pomorza Zachodniego inwestycji – dodał wojewoda Hinc

Tomasz Hinc urodził się w 1974 r. w Szczecinie. Jest absolwentem magisterskich studiów socjologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim, o specjalizacji „Socjologia i psychologia kompetencji społecznych”.

W latach 2016-2018 był wiceprezesem zarządu Grupy Azoty S.A. w Tarnowie, gdzie odpowiadał za zakupy, surowce i logistykę.

W latach 2007-2016 był w Totalizatorze Sportowym w Warszawie kolejno: w 2007 r. doradcą zarządu, następnie w latach 2007-2016 dyrektorem Oddziału XV w Szczecinie, w 2008 r. p.o. dyrektora Oddziału XIII w Zielonej Górze i jednocześnie w latach 2013 – 2016 dyrektorem Oddziału XVII w Koszalinie.

W latach 1997-2007 był nauczycielem akademickim w szczecińskich szkołach wyższych gdzie specjalizował się w dziedzinach: organizacji i zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi oraz socjologii.

W latach 2006-2018 był trzykrotnie wybierany do Rady Miasta Szczecin, obejmując w 2014 r. stanowisko wiceprzewodniczącego Rady. W Radzie Miasta w latach 2006-2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności oraz pracował w Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Promocji Rozwoju i Gospodarki Morskiej, Komisji Budownictwa i Mieszkalnictwa, Komisji Edukacji, Komisji Sportu oraz Komisji Rewizyjnej.

W latach 2007-2014 pracował w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Szczecina.

W latach 2013-2015 był członkiem Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W latach 2015-2018 był przedstawicielem Miasta Szczecin w Radzie Euroregionu Pomerania.

Od 2003 r. do 2018 r. pracował w Radzie Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie – Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

W 2014 roku był finalistą VI edycji Polish National Sales Awards.

W 2015 roku został wyróżniony w finale VII edycji Polish National Sales Awards.

Tomasz Hinc jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Z dniem 5 marca 2018 roku został powołany przez Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego.

2 Comments

 1. mieszkaniec temu

  5 marca 2018 na 16:13

  Koleś po socjologii i takie fuchy. Co to znaczy mieć plecy i znajomości.

  • Prawda temu

   29 marca 2018 na 09:03

   Taka prawda. Bez pleców to możesz przesiedzieć życie w g….nianym zakładzie albo na bezrobociu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version