Lokalne

Radny Kamil Janta-Lipiński straci mandat? Kto za niego wejdzie do rady?

Opublikowano

w dniu

Czarne chmury nad radnym Kamilem Janta-Lipińskim. Wszystko wskazuje na to, że rada miasta będzie musiała wygasić mandat radnego. Powodem jest złamanie przez radnego zakazu wynikającego z ustawy o samorządzie gminnym.

Do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęło zawiadomienie o możliwości naruszenia przez radnego Rady Miasta Świnoujście Kamila Janta – Lipińskiego zakazów wynikających z ustawy o samorządzie gminnym.

Kamil Janta – Lipiński od stycznia został pełnomocnikiem wspólnika spółki prawa cywilnego, która świadczy usługi na rzecz Gminy – Miasto Świnoujście.

– Zgodnie z brzmieniem art. 24f ww. ustawy radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności – informuje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Wojewoda skierował do Rady Miasta Świnoujście pismo zawierające wniosek o zbadanie tej sprawy i informację zwrotną o zajętym przez Radę stanowisku, a także przesłanie zebranych w toku postępowania wyjaśniającego dokumentów.

Radny Kamil Janta-Lipiński wszedł do rady miasta z listy Platformy Obywatelskiej. Jeżeli radni wygaszą jego mandat, wówczas do rady wejdzie kolejna osoba, która zdobyła największa liczbę głosów. W tym przypadku jest to Piotr Ordon, na którego zagłosowało 86 mieszkańców miasta.

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  1 kwietnia 2018 na 13:40

  86 głosów !!! tyle starczy by zostać radnym — farsa

 2. manik temu

  31 marca 2018 na 20:58

  Woda sodowa…

 3. Stefan temu

  31 marca 2018 na 16:30

  Młody człowiek a już kombinuję więc stracił zaufanie w oczach mieszkańców.

 4. Mirek temu

  31 marca 2018 na 15:44

  Ja słyszałem o przydomku „Klatka” bo podobno na tego pana głosowała jedna klatka we wieżowcu.. Dobrze że takiego przedstawiciela już nie będzie- mniej pyskówki będzie, chociaż z drugiej strony szkoda- potrafił gryźć Beton Janusza

  • zorientowany temu

   2 kwietnia 2018 na 07:44

   Gryźć Janusza? Przecież on był w koalicji, która popierała prezydenta. W sprawie wycinki drzew – cichutko. A że czasami coś tam pokrzyczał to nic nie znaczy. Dobrze że traci mandat.

 5. wyborca temu

  31 marca 2018 na 11:26

  „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” Panie Kamilu
  warto było?

 6. beka temu

  31 marca 2018 na 07:25

  Został wspólnikiem i nic nie powiedział. Myślał że to nie wyjdzie ?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version