Lokalne

Turystyka. Jesteśmy w pierwszej trójce

Opublikowano

w dniu

Stralsund, Świnoujście i Gdańsk – to zdaniem naukowców ze wschodniego wybrzeża Polski najbardziej atrakcyjne turystycznie miasta południowego Bałtyku. Wyniki swoich badań zaprezentowali na konferencji „Porty Morskie 2018”, która odbyła się w Szczecinie.

Naukowcy sprawdzali przede wszystkim ofertę poszczególnych miejscowości jeśli chodzi o turystkę wodną. Świnoujście – oprócz oczywiście stałych połączeń promowych ze Skandynawią – ma nowoczesną marinę, jedyną w naszym kraju, która jest zarówno morskim, jak i śródlądowym portem jachtowym. Z racji wyjątkowego położenia, żeglarze mogą wypłynąć niej zarówno na otwarte morze, jak i na Zalew Szczeciński oraz inne akweny. Żeglarze mają zapewniony dostęp do mediów, możliwość tankowania paliwa, a także odpowiednie warunki socjalne (pralnia, prysznice itp.). Obiekt jest przystosowany nie tylko do przyjmowania jachtów, ale również skuterów wodnych.

Tylko w ubiegłym sezonie świnoujska marina przyjęła 9,5 tysiąca jednostek, obsłużyła 21  tysięcy 350 żeglarzy. Ośmiokrotnie została wyróżniona międzynarodowym symbolem Błękitnej Flagi.

Poza głównym portem jachtowym, Świnoujście oferuje również żeglarzom mniejszą przystań  w Przytorze, a dwie kolejne są w trakcie realizacji; pierwsza to przystań kajakowa w Karsiborze, a druga przystań jachtowa w Łunowie.

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version