Lokalne

Pożar w pociągu. Poszkodowany maszynista

Opublikowano

w dniu

Dzięki uprzejmości Polskim Kolejom Państwowym S. A. oraz Przewozom Regionalnym sp. z o.o. oddział zachodniopomorski w Szczecinie „Polregio” przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w Elektrycznym Zespole Trakcyjnym IMPULS kursującym na trasie Świnoujście – Poznań.

Zmiany konstrukcyjne pojazdów szynowych powodują konieczność zaznajomienia się z ich budową w celu prowadzenia bezpiecznych i skutecznych akcji ratunkowych. W ramach rozpoznania operacyjnego strażacy zapoznali się również z możliwością dojazdu drogami ppoż., zaopatrzeniem wodnym.

– Scenariusz ćwiczenia zakładał pożar w przedziale pasażerskim, którego celem było jego ugaszenie, ponadto w zgłoszeniu przekazano, że prawdopodobnie w maszynowni znajduje się maszynista, z którym nie ma kontaktu. Odszukanie i dotarcie do osoby poszkodowanej było połączone z działaniami gaśniczymi, które wcześniej wymagały odłączenia wysokiego napięcie służącego do zasilania „IMPULSA” – informuje kpt. Kubas Marcin z KM PSP w Świnoujściu.

W ćwiczeniach brały udział jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG Nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu i Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego Świnoujście oraz pracownicy pojazdu szynowego.

Źródło: PSP Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version