Lokalne

Są pieniądze na nowe miejsca w żłobku

Opublikowano

w dniu

W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podpisania umów   o  przekazaniu środków pochodzących z rządowego programu Maluch +2018.

Jednym z beneficjentów jest Świnoujście, które otrzymało z programu 666  tys. złotych.  Umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim podpisał, w imieniu Prezydenta Świnoujścia, jego zastępca Paweł Sujka.

– Środki w wysokości 612 tyś. złotych zostaną przeznaczone na przygotowanie dodatkowych 30 miejsc w miejskim żłobku – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta

Na potrzeby najmłodszych zostaną zaadaptowane pomieszczenie w budynku Liceum Katolickiego im Królowej Jadwigi. Obiekt mieści się przy tej samej ulicy, co żłobek miejski, czyli przy ulicy Wyspiańskiego.

– Już w listopadzie prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę dzierżawy z proboszczem Parafii p.w. Chrystusa Króla, która jest właścicielem budynku. – dodaje Robert Karelus – Rocznie z tytułu dzierżawy pomieszczeń oraz terenu na miejsca postojowe i plac zabaw miasto będzie płaciło jedynie 6 tys. złotych.

Dodatkowo pieniądze z programu Maluch + 2018 otrzymała również dyrekcja Żłobka Miejskiego „Kubuś Puchatek”. Kwota 54 tys. złotych zostanie przeznaczona na doposażenie placówki.

Od września dodatkowych 10 miejsc powstanie również w filii miejskiego żłobka na Warszowie. Tym samym, tylko w miejskim żłobku ilość miejsc wzrośnie z obecnie 150 do 190. Do tego dochodzą jeszcze placówki niepubliczne, do których przecież miasto również dopłaca, a które mogą przyjąć 52 dzieci.

 

BIK

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version