Lokalne

Dni Integracji w Szkole Podstawowej Nr 4

W dniach 13-16 listopada 2018  w Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu obchodzono Dni Integracji i Tolerancji poświęcone dzieciom i młodzieży dotkniętych różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.  – Co jest zgodne z przesłaniem naszej szkoły skierowanym na pomaganie i wychowywanie w duchu wzajemnego wspierania się w trudnych sytuacjach -tłumaczy Magdalena Wojciechowska.

W klasach młodszych królował Życzulek, którego portret kolorowały dzieci podczas zajęć plastycznych jako symbol wzajemnej życzliwości.

Oprócz tego przedszkolaki i pierwszaki spotkały się na warsztatach integracyjnych 13 listopada pod tytułem

„Duże sprawy w małych głowach”, podczas , których zdobyły praktyczną wiedzę na temat problemów z którymi borykają się ich chorzy rówieśnicy.

W tydzień później 19 i 20 listopada uczniowie z klas drugich i trzecich obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 6c

pod tytułem:„Inny nie znaczy gorszy”.

W klasach starszych podczas lekcji wychowawczych, także kolorowano portret Życzulka. Dla dzieci klas czwartych i piątych uczniowie z klasy 8a przygotowali bajki integracyjne, które im samodzielnie odczytali w czasie lekcji, natomiast zadaniem słuchaczy było ułożenie sentencji na temat: Co należy robić, aby być tolerancyjnym?

Klasy starsze podczas zajęć z wychowawcami także przygotowywały sentencje związane z wymienionym pytaniem, odbyły się także mini warsztatów i wtedy uczniowie mieli okazję bezpośrednio wczuć się w sytuację niepełnosprawnych kolegów oraz wykonywali plakat poświęcony integracji.

Podsumowaniem tych działań było spotkanie dzieci i młodzieży w piątek 16 listopada 2018, w czasie, którego:

-uczniowie z klasy 6b odczytali ułożone sentencje,

– uczcniowie z klas 6b i 6d wykonali taniec pod tytułem”Czekolada”

– uczniowie z klasy 6d zaprezentowali przedstawienie pod tytułem„Jesteśmy razem”

Organizatorzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version