Nasi marynarze wrócili z brązowymi medalami

W dniach 19-23.11 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej. Trzecie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Marynarki Wojennej.

W rywalizacji uczestniczyło 11 reprezentacji ze struktur organizacyjnych Wojska Polskiego. Mistrzostwa były rozgrywane po raz pierwszy na obiektach sportowych CSŁiI w Zegrzu oraz 9 batalionu dowodzenia 16 DZ w Białobrzegach. Organizatorem Mistrzostw było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy.

Tytuł mistrza Wojska Polskiego zdobyła 11 Dywizja Kawalerii Pancernej a drugie miejsce zajęła 12 Dywizja Zmechanizowana. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentacji Marynarki Wojennej, pod kierownictwem kmdr. ppor. Grzegorza Piątek.Za zajęcie poszczególnych miejsc w zawodach reprezentacje otrzymały punkty we współzawodnictwie sportu powszechnego do klasyfikacji generalnej. Najlepszym atakującym turnieju okazał się reprezentujący MW mar. Rafał Jabłoński służący w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.