Lokalne

Zmiany nie zagrożą uzdrowisku. Są konieczne, aby powstały parkingi i Zakład Opieki Długoterminowej

Opublikowano

w dniu

– Jeśli chcemy wybudować  Zakład Opieki Długoterminowej oraz parkingi, to musimy wprowadzić zmiany w granicach stref uzdrowiskowych. W żadnym razie nie zagrożą one statusowi uzdrowiska – mówi zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka.

W czwartek na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni będą głosować nad projektem uchwały dotyczącym zmian w granicach stref uzdrowiskowych. Pierwsza dotyczy strefy C. Koniecznym jest wydzielenie z niej terenu pod budowę nowego Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Inaczej ta inwestycja nie otrzyma zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. A z kolei bez niej budowa zakładu jest niemożliwa.

Z tego samego powodu, z tej samej strefy niezbędnym jest wydzielenie terenów pod parkingi przy ulicy Bałtyckiej i Zdrojowej.

Nie oznacza to jednak, że ograniczamy tereny uzdrowiskowe. Przeciwnie – podkreśla Paweł Sujka. – W zamian bowiem do strefy uzdrowiskowej włączamy tereny  przy ulicy Uzdrowiskowej oraz przy Basenie Północnym.

Ustawa uzdrowiskowa określa tzw. wskaźnik terenów biologicznie czynnych wymaganych w strefie uzdrowiskowej C. Wynosi on 45 procent. W przypadku Świnoujścia po zamianach będzie on wynosił 63,27 procent.

Zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka dodaje również, że zmiany w granicach stref nie są robione pod inwestycje komercyjne, tylko miejskie, które są wpisane do przyjętego przez Radę Miasta Świnoujście Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo jest nam potrzebny Zakład Opieki Długoterminowej – mówi zastępca prezydenta Paweł Sujka. – Mówi się o tym, pisze w mediach od lat. Na ten zakład czeka wielu starszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziny, które nie są w stanie zapewnić im należytej, niezbędnej opieki medycznej. I teraz, kiedy jesteśmy tak blisko zrealizowania tej inwestycji, mamy się z tego wycofać? Wszyscy ci, którzy tak uważają, niech powiedzą to w oczy tym mieszkańcom, którzy czekają na tę placówkę. Obecna ma tylko 30 miejsc. Nowy obiekt będzie ich miał 83.

Podobnie rzecz ma się z parkingami, których brakuje w mieście. Parking przy ulicy Bałtyckiej jest jednym z trzech, jakie powstaną w ramach przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Zostanie wybudowany wzdłuż ulicy, po lewej stronie od wjazdu z ulicy Wojska Polskiego. Parking będzie miał 108 miejsc parkingowych. Parking ma powstać także przy ulicy Zdrojowej. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc parkingowych głównie dla osób chcących skorzystać z plaży i promenady. Aby jednak powstały niezbędnym jest usunięcie części drzew.

Chcemy zrobić to, czego oczekują mieszkańcy i do czego zobowiązaliśmy się – mówi Paweł Sujka. – Nie mamy nic do ukrycia.

BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

 1. Monia temu

  21 lutego 2019 na 13:29

  Ja czegoś nie rozumiem. To gdzie to wszystko budować? Na drzewach????

 2. Szczeciniak temu

  20 lutego 2019 na 18:03

  Musimy pamiętać, że padające SLD zrobiłoby dużo aby zamierzone inwestycje miasta się NIE zrealizowały aby mieć argumenty dla swoich wyborców że jedyną opcją byłby wybór Pani Agatowskiej.
  To tak jakby chcieli odmrozić mieszkańcom uszy na złość Żmurkiewiczowi, ale wiadomo że chodzi o propagandę i przyszłe wybory :-)) Stąd nachalna krytyka wycinek zieleni czy oczernianie inwestycji miasta które i tak sobie nieźle radzi na tle innych w Polsce. Wystarczy przyjechać do Świnoujścia na jeden dzień i widać jak to miasto się zmieniło na korzyść.

 3. @&@ temu

  20 lutego 2019 na 09:20

  I bardzo dobrze. Mieszkańcy miasta też mają swoje prawa. Budować.

 4. normalny temu

  19 lutego 2019 na 20:27

  jesteście taką tubą władzy, ze dzisiaj ostatni raz do was zawitałem

  • Monia temu

   21 lutego 2019 na 13:32

   czekają już na ciebie na pudelku hihihihih. A właśnie. ktoś wie, jak tam kolejna sprawa w sądzie? pudelek znowu przegrał? Chłop na odszkodowania nie zarobi hihihih. albo… podniesie ceny reklam

 5. ?????????? ?????̇?? temu

  19 lutego 2019 na 16:40

  „[…] jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleńcu”
  youtube.com/watch?v=UHw-F7LWrEM

 6. looker temu

  19 lutego 2019 na 14:39

  To jak planowali te inwestycje w mieście, to nie wiedzieli, że trzeba coś takiego przeprowadzić. Teraz się nagle dowiedzieli. Świadczy to tylko o tym, że komuś brakuje kompetencji do sprawowania pewnych funkcji w mieście. Inwestycje są potrzebne, ale „partyzantka” jaka przy tej okazji się wyczynia już chyba nie.

 7. anjaa temu

  19 lutego 2019 na 14:04

  O nie, co za ściema. W takim razie niech Świnoujście nie będzie uzdrowiskiem! bez ściemy! po co ten uzdrowiskowy status miasta, tylko wstyd że same mohery się zjeżdżają.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version