Lokalne

MDK Świnoujście: Ogólnopolski Konkurs Wyspy Wielkanocne

Opublikowano

w dniu

Przedmiotem niniejszego konkursu jest stworzenie formy przestrzennej, rzeźby, płaskorzeźby lub formy płaskiej o tematyce związanej z szeroko pojętą tradycją Świąt Wielkanocnych. Wszystkie treści twórcze powinny odnosić się do symboli i ikonografii związanych z Wielkanocą. Prace mogą nawiązywać do folkloru i kultury tożsamej z tradycjami poszczególnych regionów polskich, europejskich i innych kultur.

Prace powinny oznaczać się trwałością, starannością oraz estetyką wykonania. Przy ocenie prac, Jury zwraca uwagę na oryginalność i subiektywność twórczego ujęcia tematu w przedstawionej pracy.

Założenia programowe:

Upowszechnianie elementów sztuki i wzornictwa odnoszących się do ikonografii i symboli Wielkanocnych, obejmujących tradycję ludową, historyczną, z przynależnymi jej symbolami i artefaktami, uwzględniając przy tym szeroko pojętą sztukę współczesną z elementami nowoczesnego wzornictwa. Mile widziane będą tradycyjne folklorystyczne formy dekoracyjne ( stroiki, palmy, wycinanki, pisanki, etc. , jednak postrzegane poprzez pryzmat współczesnej kultury materialnej)

– tworzenie i utrwalanie tradycji regionalnej, pielęgnującej wartości zawarte w pojęciu „tożsamość miejsca”

– promocja Świnoujścia – miasta czterdziestu czterech wysp, nadmorskiego regionu i Miejskiego Domu Kultury

– pobudzanie wyobraźni i kreatywności, krzewienie twórczych form spędzania czasu w kontekście wychowania poprzez sztukę

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto na adres: Miejski Dom Kultury ul. Wojska Polskiego 1/1, 72-600 Świnoujście, nadeśle prace plastyczne, z określonego, poniżej obszaru dyscyplin artystycznych.

Do nadesłanych prac należy dołączyć drukowaną kartkę zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania i numer telefonu oraz podpisany załącznik z oświadczeniem RODO. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora.

Preferowane obszary dyscyplin plastycznych:

– miniatura rzeźbiarska

– ceramika

– tkanina artystyczna

– mozaika

– grafika

– malarstwo

– rysunek

– rękodzieło artystyczne (ludowe, folklorystyczne)

Prace będą oceniane przez Jury w strefach: do lat 6, szkolna do lat 14, otwarta.

Termin nadsyłania prac upływa 8.04.2019 r.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową 14.04.2019r.

Po ogłoszeniu wyników odbędzie się aukcja i prezentacja nadesłanych prac konkursowych w Galerii Art, Miejskiego Domu Kultury.

Do wygrania nagrody rzeczowe, kupony podarunkowe i nagrody pieniężne.

Nadesłanie prac jest zgłoszenia konkursowego wraz z pracą jest równoznaczne z wyrażeniem zgody- przez uczestników oraz ich opiekunów- na przetwarzanie danych osobowych przez organizatorów oraz publikowanie i wykorzystywanie prac plastycznych w ramach konkursu.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version