Lokalne

Rozmawiali o ochronie lasów przed pożarami

Opublikowano

w dniu

W Ośrodku Wypoczynkowym „Darz Bór”, odbyła się zorganizowana przez Nadleśnictwo Międzyzdroje narada szkoleniowa poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej terenów leśnych.

W ramach spotkania omówiono zasady współpracy i koordynacji zadań na wypadek zaistnienia pożarów terenów leśnych w 2019 r.

Komendant PSP w Świnoujściu przedstawił specyfikę ochrony lasu przed pożarami w rejonach położonych w granicach miasta i licznych obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i.t.p  graniczących z lasami.

Szczególnej ochrony wymaga gazoport i jego otoczenie w tym kompleksy leśne.  Duży ruch turystyczny i ciągła obecność znacznej ilości osób  wypoczywających i korzystających z dobrodziejstw naszych lasów stwarza spore zagrożenie.

Podkreślono znaczenie edukacji ekologicznej prowadzonej konsekwentnie przez Lasy Państwowe. Zauważalny jest fakt znacznego wzrostu świadomości ekologicznej. Wiele zagrożeń pożarowych, jest zgłaszanych przez ludzi będących w lesie i powiadamiających odpowiednie służby. Błyskawiczna reakcja ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się pożarów i gaszenia ich w zarodku na co wyraźnie wskazują statystyki z lat ostatnich.

Przybyli na naradę pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego zaprezentowali materiały dotyczące wartości przyrodniczych chronionych drzewostanów i sposoby ich zabezpieczania przed pożarami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version