Lokalne

Muzyczne święto wyspy Uznam. We wtorek wyjątkowy koncert!

Opublikowano

w dniu

Wybitna polska śpiewaczka Dagmara Barna oraz jeden z ciekawszych zespołów grających piękną i żywiołową muzykę okresu Baroku – Il Pomo d’Oro pod dyrekcja Francesco Corti – Wystąpią w koncercie 26. Uznamskiego Festiwalu Muzycznego, który w najbliższy wtorek 1 października odbędzie się w sali teatralnej MDK. Bilety na koncert w cenie 40 złotych do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury. Początek koncertu 19.30.

W programie:

Johann Sebastian Bach: koncerty klawesynowe i kantaty
a także arie Georga Friedricha Händela i Johanna Adolfa Hassego

 

Dagmara Barna

Sopran. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Cezarego Szyfmana. Uczennica wybitnej śpiewaczki Olgi Pasiecznik. W grudniu 2012 roku ukończyła Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni na tejże uczelni. W latach 2014 – 2017 uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa, prowadzonego przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. W listopadzie 2013 roku została laureatką drugiego miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej Cancium Gaudium w Poznaniu, a we wrześniu 2015 roku, wraz z pianistą Mariuszem Kłubczukiem, zdobyli drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pieśni XX i XXI wieku w Karlsruhe. W maju 2016 roku otrzymała nagrodę im. Carlo Marii Giuliniego za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa na 9. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. W styczniu 2017 roku otrzymała drugie miejsce na II Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach. W lutym 2017, na I Międzynarodowym Konkursie im. Marii Campi z Miklaszewiczów w Lublinie, została nagrodzona za najlepsze wykonanie pieśni. Tego samego roku otrzymała także Złoty Medal na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie w Berlinie.

l Pomo d’Oro

Europejska orkiestra założona przez Gesine Lübben i Giulio d’Alessio w 2012 r. w Wenecji, wykonująca przede wszystkim utwory z okresu baroku i klasycyzmu, zwłaszcza operę. Aktualnie grupa działa w Szwajcarii, w Zurychu. Swoją nazwę zawdzięcza operze z 1666 r. pt. „Il pomo d’oro” autorstwa Antonia Cestiego. Orkiestrę do tej pory prowadzili tacy dyrygenci jak: Riccardo Minasi, Maxim Emelyanychev, Stefano Montanari, George Petrou, Enrico Onofri oraz Francesco Corti. Dyrektorem głównym zespołu od 2016 r. jest Rosjanin Maxim Emelyanychev[1]. Za album Anima Sacra nagrany razem z Polakiem Jakubem Józefem Orlińskim otrzymali nominację do Fryderyka 2019 w kategorii „Najlepszy Album Polski Za Granicą”.

Uznamski Festiwal Muzyczny to ważne wydarzenie kulturalne na naszej wspólnej polsko – niemieckiej wyspie Uznam. W ramach Festiwalu w Świnoujściu gościliśmy już tak wybitnych artystów,
jak Krzysztof Penderecki, Wojciech Rajski, Ewa Kupiec, Piotr Pławner i wielu innych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version