Lokalne

30-lecie PSONI. Niepełnosprawnym brakuje miejsca

Opublikowano

w dniu

Centrum Rehabilitacji i Terapii dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świnoujściu funkcjonuje od 17 lat. Na terenie placówki jest przedszkole, warsztaty terapii zajęciowej i zespoły terapeutyczne. Potrzeb jest znacznie więcej, powoli zaczyna brakować miejsca.

– Mamy wiele potrzeb, ale największa jest ta, że brakuje nam miejsca dla dorosłych. Zwyczajnie brakuje nam metrażu i potrzebne jest dobudowanie drugiej części ośrodka przy ulicy Basztowej. Z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Piastowskiej wychodzą absolwenci i muszą gdzieś trafić. Jedyne miejsca dla dorosłych jest u nas – mówi mówi Danuta Komorowska-Rożej, prezes Świnoujskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – mówi Danuta Komorowska-Rożej.

Koło w Świnoujściu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. W piątek w sali MDK zorganizowano uroczystość podczas której Prezydent Miasta Świnoujście przekazał czek o wartości 15 tys. złotych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version