Lokalne

Dzwonią, podają się za rodzinę i proszą o pożyczenie pieniędzy

Opublikowano

w dniu

Przestępcy, żerując na naszej nieświadomości i chęci pomocy, wykonują telefony, podając się za członka rodziny, który jest zatrzymany przez policję. Oszust prosi o pożyczenie pieniędzy na adwokata, argumentując to wysokim wyrokiem więzienia, który ma mu grozić. Gdy odbierzemy telefon od oszusta, pod żadnym pozorem nie przekazujmy mu pieniędzy.

Oszuści, dzwoniąc do potencjalnej ofiary, prowadzą rozmowę w sposób, który pozwoli im uzyskać od nas jak najwięcej informacji dotyczących naszego imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, a także imion i nazwisk osób z naszej najbliższej rodziny.

Zaraz po tym, przestępcy proszą o pożyczenie pieniędzy, które przeznaczą na adwokata, argumentując to tym, że zostali zatrzymani przez policję i grozi im wysoki wyrok więzienia.

Gdy potencjalna ofiara da się nabrać, oszust informuje, że pieniądze odbierze jego dobry kolega lub koleżanka, ponieważ on sam jest zatrzymany.

Jeśli odbierzemy tego typu telefon, zachowajmy szczególną ostrożność i nie przekazujmy pieniędzy koledze lub koleżance fałszywego wnuczka. O takim zdarzeniu warto także poinformować policję, ponieważ pomoże to uchronić inne osoby przed wyłudzeniem od nich pieniędzy.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version