Lokalne

Harcerki i harcerze nie zapomnieli w Wielkanoc o pilnujących granic. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

Sytuacja na przejściach granicznych jest trudna. Na szczęście są osoby z ZHR oraz firmy, które pomagają pilnującym.

Mundurowi, którzy przez wiele godzin służą dla odprawy granicznej oraz sanitarnej bardzo dobrze wiedzą, że tylko współpraca, odpowiedzialność i poświęcenie pomoże nam pokonać tę pandemię. My Harcerki i Harcerze z Pogotowia Harcerskiego ZHR postanowiliśmy wesprzeć naszych bohaterów.

Służba na tymczasowo powstałych przejściach granicznych spowodowana jest walką z pandemią koronawirusa SARS-CoVo2. Każda osoba, która chce wjechać lub wyjechać z kraju musi zostać poddana kontroli sanitarnej. Działania te zostały wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo i zminimalizowanie rozprzestrzenienia się wirusa. W akcji bierze udział Policja, Straż Graniczna, Wojsko, Służba Celna, Straż Pożarna oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Dlatego my do nich jedziemy z kawą – zapewnia ją stacja paliw Orlen oraz własnym ciastem! Bo razem trzymamy straż nad Odrą, pełnimy służbę. Oni profesjonalnie na granicy – my zaraz obok wspierając seniorów i mieszkańców, proponując pomoc np. w zrobieniu zakupów.

Obecnie na przejściach granicznych mundurowi muszą spędzić wiele godzin na służbie w dzień i nocy. Nie ma co się dziwić, do tego część z nich jest daleko od domów i rodzin. Do tego dochodzi głód, pragnienie oraz zmęczenie. Środki, które podjęli harcerze ZHR oraz ORLEN powinny w tym chociaż trochę pomóc. Idą święta, dlatego spieszymy do nich ze wsparciem. By mundurowi, bohaterowie dzisiejszych dni poczuli, że maja jeszcze drugą rodzinne. Dziękujemy również Panu Jerzemu z Koła Przyjaciół Harcerstwa oraz ks. por. Kapelanowi z Parafii Wojskowej w Świnoujściu za pomoc w transporcie oraz niezawodnej grupie #ŚwinoujścieSzyjeDlaMedyków, bo to w waszych maseczkach pełnimy służbę.

Bądźmy zatem wyrozumiali dla służb mundurowych i pamiętajmy, że w tym wszystkim chodzi o nasze dobro i bezpieczeństwo. A my jeszcze raz dziękujemy!

Bądźmy zatem wyrozumiali dla służb mundurowych i pamiętajmy, że w tym wszystkim chodzi o nasze dobro i bezpieczeństwo. A my jeszcze raz dziękujemy!

Źródło: III SZCZEP HARCERSKI „SŁOWIANIE” ZHR IM. ZAWISZY CZARNEGO W ŚWINOUJŚCIU

1 Komentarz

  1. Grubson temu

    14 kwietnia 2020 na 11:39

    Takie miłe, takie to miłe..

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version