Lokalne

Dobre wiadomości dla pacjentów Uzdrowiska Świnoujście

W końcu dobre wiadomości płyną do osób, które oczekiwały na wznowienie świadczeń realizowanych przez ośrodki uzdrowiskowe w Świnoujściu. Prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się wczoraj z Dariuszem Śliwińskim Prezesem „Uzdrowiska Świnoujścia”, który przekazał informację o wznowieniu świadczenia usług w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej NFZ dla mieszkańców Miasta Świnoujście w Szpitalu Uzdrowiskowym „Bałtyk” oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”. Osoby, które mają skierowanie na fizjoterapię od 18 maja będą korzystały z telewizyty fizjoterapeutycznej, a od 25 maja rozpocznie się realizacja świadczeń, która potrwa do 30 czerwca. Będzie z nich mogło skorzystać łącznie ok. 1600 osób zgodnie z aktualnie obowiązującą umową z NFZ.

Bieżące skierowania na rehabilitację ambulatoryjną Mieszkańcy mogą składać w Biurze Obsługi Klienta na ul. Nowowiejskiego 2 w Świnoujściu lub drogą elektroniczną na adres: planowanie@uzdrowisko.pl.

Dostępna jest też infolinia pod numerami telefonów: 504 831 115 lub 91 321 37 61.

Od 1 czerwca w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacji Ogólnoustrojowej „Adam i Ewa” rozpocznie się przyjmowanie pacjentów w zakresie stacjonarnej wczesnej rehabilitacji kardiologicznej i ogólnoustrojowej NFZ. Zanim pacjenci będą mogli skorzystać z pierwszych zabiegów, od 18 maja będą korzystać z telewizyty nadzoru medycznego.

Swoją działalność od 1 czerwca br. rozpoczynają też Regionalne Ośrodki Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I” i „Henryk” oraz Sanatorium „Bursztyn” w zakresie przyjęć pacjentów, którzy chcą skorzystać z pełnopłatnych pobytów leczniczych w tych obiektach.

Wszystkie działania „Uzdrowiska Świnoujście” S.A. w okresie trwania epidemii będą prowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Świnoujściu.

Pacjenci, pracownicy oraz obiekty są objęte opracowanym i wdrożonym programem stref ochrony przed SARS-CoV-2.

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

  1. haha temu

    8 maja 2020 na 14:05

    a czas oczekiwania ponad rok czyli tyle ile ludzie z Polski czekają na turnus, takie to dla mieszkańców

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version