Lokalne

Od jutra zaczynają pracę. W tym sezonie ratownicy będą o godzinę dłużej

22 ratowników będzie od piątku 19 czerwca 2020r. czuwało nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska Świnoujście Centrum-Uznam, konkretnie na odcinku plaży pomiędzy wejściami od ulic Powstańców Śląskich do Nowowiejskiego. Od czwartku 25 czerwca 40 ratowników będzie już na wszystkich świnoujskich kąpieliskach.

W tym sezonie letnim na wszystkich kąpieliskach (na Uznamie i Warszowie) ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających od 10.00 do 18.00. To o godzinę dłużej, niż w poprzednich latach. Całe strzeżone kąpielisko na Uznamie ma w sumie 800 metrów, a na Warszowie kolejne 200.

– Pamiętajmy jednak, że korzystając z plaży i morskich kąpieli, nic nie zwolni nas od zachowania zdrowego rozsądku i ostrożności – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka.

Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam jest jedynym w Polsce, na którym po raz 15. z rzędu będzie tego lata powiewała Błękitna Flaga. To prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Oceniane są: jakość wody, utrzymywanie porządku i czystości na terenie kąpieliska oraz w otoczeniu, komunikacja, bezpieczeństwo, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz działania dotyczących edukacji ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tym roku Błękitna Flaga będzie powiewała w Świnoujściu w sumie w trzech miejscach. Oprócz kąpieliska Centrum – Uznam, wyróżnienie otrzymały również po raz 12. port jachtowy (marina w Basenie Północnym), a po raz pierwszy także kąpielisko na Warszowie.

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version