Lokalne

18-letni student próbował podpalić pociąg Świnoujście-Przemyśl

Opublikowano

w dniu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który próbował wzniecić pożar w pociągu rel. Świnoujście – Przemyśl. Podczas ujęcia 18-latek był bardzo agresywny.

Do zdarzenia doszło przed stacją Przemyśl Główny w pociągu rel. Świnoujście-Przemyśl. Jeden z podróżnych przy pomocy środków łatwopalnych próbował rozniecić ogień w pociągu. Pierwszy zareagował kierownik pociągu, który ugasił ogień zanim doszło do rozprzestrzenienia się  pożaru.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Podczas interwencji młody mężczyzna był pobudzony i agresywny wobec mundurowych. Podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy dopiero po zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze SOK ujawnili przy sprawcy podpalenia dwa niebezpieczne noże.

Ujęty przez funkcjonariuszy SOK mężczyzna okazał się 18-letnim obywatelem Ukrainy studiującym w Polsce. Został przekazany do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Gdyby nie szybka reakcja obsługi pociągu PKP Intercity i funkcjonariuszy SOK w pociągu mogłoby dojść do pożaru i poważnego zagrożenia bezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version