Lokalne

Pamiętajmy, aby oznaczyć swoją posesję. To numer, który może uratować życie

Mogłoby się wydawać, że widoczny numer posesji jest zaledwie mało znaczącym szczegółem. Nic bardziej mylnego, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, gdy każda minut jest na wagę złota, może się niestety okazać, że przez brak widocznego oznaczenia posesji, służby nie znajdą odpowiednio szybko budynku, przez co pomoc przyjdzie za późno. Apelujemy i przypominamy, że niedopełnianie obowiązków w zakresie tabliczek z numerem nieruchomości, nazwą ulicy lub miejscowości nie tylko zagraża naszemu bezpieczeństwu, ale także jest wykroczeniem.

Brak odpowiedniego oznaczenia posesji utrudnia pracę nie tylko Policjantom, ale także Ratownikom Medycznym czy Strażakom, którzy szukając wskazanej w zgłoszeniu posesji, tracą cenne minuty na odnalezienie budynku, w którym zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie.

Obowiązek odpowiedniego oznaczenia wynika z art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Uchylanie się od realizacji tego obowiązku lub realizowanie przepisu w sposób niewłaściwy, poprzez brak utrzymania takiej tabliczki w należytym stanie wypełnia znamiona wykroczenia z artykułu 64 Kodeksu Wykroczeń.

Zgodnie z artykułem 64§1 Kodeksu Wykroczeń — kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version