Lokalne

Zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska z pozytywnym wynikiem na  koronawirusa

Opublikowano

w dniu

Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia jest zarażona koronawirusem. Poinformował o tym w niedzielę Jarosław Jaz, Rzecznik Prasowy Prezydenta Świnoujścia.

– Zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska w dniu 10 października 2020 źle się poczuła i z własnej inicjatywy poddała się testowi w kierunku COVID-19, za który sama zapłaciła. Wynik okazał się być pozytywny, co skłoniło Sanepid do podjęcia dalszych działań. Wszystkie decyzje w kierunku kwestii bezpieczeństwa podejmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Więcej informacji na temat pracy urzędu podamy w poniedziałek – napisano w komunikacie.

Barbara Michalska na swoim facebookowym profilu umieściła informację:

– Szanowni państwo, właśnie dopisana zostałam do listy pacjentów z covid. W sobotę rano zgłosiłam się z własnej inicjatywy na test do naszego miejskiego szpitala. Dlaczego? W piątek bolała mnie głowa. Potem trochę gardło. Żadnych innych objawów. Jednak szeroka informacja o szybko rosnącej liczbie chorych skłoniła mnie do zarejestrowania się na test. Prawdę mówiąc nie wierzyłam w pozytywny wynik, gdyż nie występowały u mnie objawy covid, tj. gorączka, kaszel, duszności, utrata smaku i węchu. A jednak jest. Piszę te szczegóły, aby ostrzec, że czasami objawy wydają się wskazywać na zwykłe przemęczenie, ból głowy z powodu zmiany pogody (tak ja myślałam), może tylko przeziębienie. Dlatego proszę uważajcie państwo na wszystkie odstępstwa od normalnego stanu zdrowia swojego ciała. Jeśli cokolwiek jest nie tak, koniecznie chrońcie innych, bo możecie być nosicielem tego paskudnego wirusa. Lepiej wówczas zostać w domu. A na codzień zachowywać się tak jakby się było potencjalnym nosicielem covid. Dystans od innych i maseczka są konieczne. Jeszcze jedna informacja – w moim przypadku pojawiły się od wczoraj nudności. Jestem trochę osłabiona, ale poza tym czuję się dobrze. Od rana informuję wszystkich, sanepid posiada bazę kontaktów ze mną w ostatnim czasie i wydaje zalecenia dotyczące ewentualnej kwarantanny. Urwanie głowy – napisała.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała w niedzielę o 155 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa zachodniopomorskiego. Najwięcej osób jest w Szczecinie – 56, powiecie szczecineckim – 20 osób i Koszalinie – 11 osób. W Świnoujściu zachorowały 4 osoby. To 2 starsze kobiety, 1 starszy mężczyzna, 1 mężczyzna w średnim wieku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version