Lokalne

„Walka i zapobieganie COVID-19”. Cały sprzęt już jest

Opublikowano

w dniu

Cały sprzęt zamówiony w ramach unijnego projektu związanego z walką oraz zapobieganiem COVID-19 trafił już do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. – To niezbędne wyposażenie, które pomoże nam w pracy; w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów – mówią w placówce.

Chodzi o projekt „Walka i zapobieganie COVID19 poprzez zakup sprzętu dla Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.”. Przypomnijmy, że dofinansowanie na wyposażenie dla szpitala wyniosło ponad 437 tysięcy złotych.

– Jeszcze przed nowym rokiem dotarły do nas ostatnie zamówione sprzęty – informuje Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Gardły w Świnoujściu – Obecnie trwa montaż i szkolenie  pracowników z zakresu jego obsługi. Część wspomnianych szkoleń już się odbyła, a część jest przed nami.

W ramach projektu do szpitala trafiły: aparat do znieczulania, defibrylator, diatermia chirurgiczna (to aparat elektrochirurgiczny wykorzystywany w salach zabiegowych i operacyjnych), trzy kardiomonitory (to urządzenia do monitorowania funkcji życiowych pacjenta), urządzenia do dekontaminacji i zamgławiania. Do przyszpitalnego laboratorium trafiła z kolei komora laminarna. To urządzenie wykorzystywane do pracy laboratoryjnej w warunkach sterylnych.  Pozwala na zachowanie jałowych warunków wymaganych w pracy m.in. z bakteriami czy hodowlami komórek. Zamówione zostały także płyny do odkażania. Jako jedne z ostatnich dostarczone zostały dwa namioty segregacyjne.

– Pandemia sprawiła, że musimy być przygotowani na segregację pacjentów, którzy mogą być zakażeni. Stąd konieczność przeprowadzenia triażu w miejscach poza szpitalem i do tego właśnie służą zakupione namioty W ramach projektu zamówiliśmy jeden namiot z nagrzewnicą na chłodniejsze dni – mówi D. Konkolewska.

Źródło: Szpital Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version