Lokalne

IMGW: nad ranem i rano mgła nadal będzie utrudniać jazdę kierowcom. W dzień nawet +13 st. C

Opublikowano

w dniu

Nad ranem i rano nadal będzie niebezpiecznie na drogach. Dla znacznej części kraju IMGW utrzymało ostrzeżenia o mgle intensywnie osadzającej szadź lub o gęstej mgle. Widzialność miejscami może być ograniczona nawet do 100 metrów. W dzień będzie za to ciepło jak na luty. Wszędzie temperatura na plusie, na południowym-zachodzie i zachodzie termometry pokażą nawet +13 st. C.

Według prognoz – o poranku na mgłę intensywnie osadzającą szadź muszą uważać nadal kierowcy od Pomorza, przez Kujawy, Warmię, Mazury, Podlasie, Mazowsze oraz Lubelszczyznę. Z kolei na południu Małopolski i Padkarpacia IMGW ostrzega tylko przed gęstą mgłą. Widoczność na wskazanym obszarze może spaść nawet do 100 metrów. Ale mgła może pojawić się również na obszarach Polski dla których nie wydano żadnych alertów.

Jeśli chodzi o pogodę na resztę dnia, to na zachodzie i południu kraju będzie ładniej i cieplej niż w pozostałej części Polski. „Niedziela będzie zróżnicowana. Najcieplej i najładniej będzie w południowej i południowo-zachodniej Polsce” – powiedział PAP synoptyk IMGW Marek Kurowski. „Im dalej na północ, na północny-wschód, tym będzie chłodniej. Tam będzie także więcej chmur i będzie gorzej jeśli chodzi o widzialność” – dodał. Jak podkreślił, może to powodować utrudnienia na drogach, ponieważ w niektórych miejscach mgła może utrzymywać się dłużej niż tylko rano, ale nawet przez cały dzień. To dotyczy tylko północno-wschodniej Polski.

Jeśli chodzi o temperaturę, to na zachodzie nadal będzie cieplej niż na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wahać się będzie od 1-2 st. C na północnym wschodzie i w rejonach dłużej utrzymującej się mgły, około 5-7 st. C w centrum, do 11-13 st. C na południowym-zachodzie i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ robs/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version