Lokalne

Tunel. Wyspiarka tuż przed wejściem pod dno Świny

Opublikowano

w dniu

25 dwumetrowych pierścieni czyli 200 segmentów – tyle elementów obudowy tunelu Wyspiarka zamontowała w ubiegłym tygodniu. Łącznie tunel ma już 467 metrów, a maszyna TBM jest coraz bliżej rozpoczęcia drążenia pod dnem Świny.

Poza tym w komorze startowej odpompowywano wodę, uszczelniano płytę denną i ściany szczelinowe oraz zlikwidowano studnię odwodnieniową. Zamontowano też dodatkową pompę transferową.

Toczą się prace przy wiadukcie nad segmentem siódmym – w ciągu starej nitki ulicy Karsiborskiej. W segmentach dziesiątymi i jedenastym izolowano strop górny.

Trwa separacja urobku w zakładzie STP. Oddzielony urobek jest transportowany na miejsce składowania przy ulicy Karsiborskiej. W związku z postojem technologicznym maszyny TBM możliwe było także tu wykonanie prac serwisowych.

W zakładzie prefabrykacji trwa produkcja segmentów obudowy tunelu, które są następnie przewożone na plac magazynowy, a w odpowiednim czasie w rejon komory startowej.

W dalszym ciągu prowadzona jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Podobnie po drugiej stronie Świny, na wsypie Wolin – tam również kontynuowane są roboty drogowe i budowa sieci uzbrojenia terenu wraz z infrastrukturą drogową.

UM Świnoujścia/Sweco

1 Komentarz

  1. Łodzianin temu

    28 maja 2021 na 12:01

    Brawo, bo w Łodzi dno, w grudniu otwarcie wiercenia mamy zaraz czerwiec i cisza, „Katarzyna” chyba zasłabła

  2. Henio temu

    27 maja 2021 na 12:05

    tak tak na WSYPIE Wolin to jest dopiero zsyp

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version