Lokalne

Promenada. Od poniedziałku wymiana płytek

Opublikowano

w dniu

Do końca czerwca ma potrwać wymiana wszystkich uszkodzonych płytek na wejściach na tzw. promenadę historyczną od strony ulicy Żeromskiego. Zwrotu kosztu zakupu nowych płytek miasto domaga się od projektanta, który w projekcie nie uwzględnił warstwy ścieralnej odpowiedniej do obciążenia płytek.

Wykonawca modernizacji promenady zastosował płytki zgodnie z projektem. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wejścia od strony ulicy Żeromskiego są wykorzystywane przez właścicieli lokali gastronomicznych do dowożenia towaru. Tymczasem projektant tego nie uwzględnił i płytki szybko zaczęły pękać.

Ostatecznie Miasto kupiło nowe, odpowiednie do obciążenia, płytki i zleciło ich wymianę. Kosztami zostanie obciążony projektant. Chodzi o 200 tys. złotych. Jeśli dobrowolnie nie zwróci tych pieniędzy, wówczas Miasto skieruje sprawę na drogę sądową.

Info i fot. BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

  1. Jazon temu

    4 czerwca 2021 na 19:23

    A służby inwestycyjne nie widziały co puszczają na przetarg?

  2. Kaczor temu

    2 czerwca 2021 na 17:18

    He,he już widzę jak projektant płaci. Dobrze byłoby posłuchać jego opinii a wtedy mogłoby się okazać że to błąd wykonawcy i brak nadzoru miasta. Jak na razie to wielka propaganda i szukanie winnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version