Lokalne

Medycy ze szpitala szczepili młodzież ze szkół

Opublikowano

w dniu

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły szczepili w Punkcie Szczepień Powszechnych młodzież w wieku od 12 do 16 lat. Przedsięwzięcie było współorganizowane z Gminą Miasto Świnoujście i Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską. – Zaproponowaliśmy przeprowadzenie sobotniej akcji szczepień uczniów. Inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem – mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Chęć przyjęcia preparatu Pfizera zadeklarowało 180 uczniów. Dzisiaj (sobota, 12 czerwca) od południa medycy szczepili młodych ludzi. Lekarze z WSPL i Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły zajmowali się kwalifikacją do szczepień.

– Byliśmy przygotowani nawet na więcej osób. Wcześniej przeprowadzaliśmy już akcję szczepień w szkołach. Planujemy też powtórzyć akcję szczepień dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat w Punkcie Szczepień Powszechnych, jeżeli będzie zainteresowanie – mówią medycy ze świnoujskiego szpitala.

Przypomnijmy, że niezależnie od przeprowadzanej przez szpital sobotniej akcji, od 7 czerwca, można rejestrować do szczepień młodzież od 12 roku życia w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19.

–  Świnoujski szpital wyszedł z propozycją do Gminy Miasto Świnoujście, a ta z kolei do szkół, żeby proces przyspieszyć i ustalić termin pierwszego szczepienia na ten weekend dla wszystkich chętnych – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły  w Świnoujściu – Od początku akcji szczepień dążymy do tego, żeby zaszczepić populację naszych wysp i jak najszybciej wrócić do normalności. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którym zależy, żeby ich dzieci wyjechały na wakacje bezpieczne.

Należy pamiętać, że drugą dawkę preparatu firmy Pfizer należy przyjąć po 21 dniach od podania pierwszej i warto uwzględnić to w wakacyjnych planach. Jeżeli zdarzy się, że tego dnia będziemy przebywać poza miastem, to należy udać się do jednego z najbliższych punktów szczepień, a jeżeli jest taka możliwość, to najlepiej do szpitala węzłowego i zgłosić sprawę koordynatorowi szczepień.

– Nie powinno być problemu, żeby otrzymać dawkę poza miejscem zamieszkania. Nasz szpital również przyjmuje osoby, które pierwszą dawkę przyjęły w innym punkcie, poza naszym miastem. Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów. Takich sytuacji pewnie będzie więcej niż dotychczas i pracownicy placówek medycznych są na nie przygotowani – tłumaczy D. Konkolewska.

Dodajmy, że podobne akcje szczepień młodzieży, w porozumieniu szpitali ze szkołami, planowane są w całej Polsce. Świnoujski szpital przeprowadził ją najwcześniej spośród wszystkich placówek w naszym województwie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version