Lokalne

24 strażników granicznych złożyło ślubowanie. Wkrótce rozpoczną pracę

Opublikowano

w dniu

Ślubowanie w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej 9 lipca złożyło 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Słowa roty wypowiedziało 9 kobiet i 15 mężczyzn. To w ostatnich kilku latach największa grupa osób, które rozpoczynają służbę w oddziale ochraniającym morską granicę państwa. 

Ślubowanie odebrał Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirał SG Andrzej Prokopski. Jak podkreślił, wybór dokonany przez wiążących się ze Strażą Graniczną młodych ludzi łączy się z odpowiedzialnością za siebie i innych, a służba ta wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń i wysiłków. Wyraził przekonanie, że wypowiedziane przez nowych funkcjonariuszy słowa roty stały się już najwyższą wartością. Wszystkim pogratulował zawodowego wyboru i życzył satysfakcji. Błogosławieństwa nowym strażnikom granicznym udzielił ks. Paweł Górny, proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie.

Już za kilka dni młodzi funkcjonariusze rozpoczną naukę w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Potem rozpoczną codzienną służbę w jednostkach organizacyjnych Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie do 60 osób. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Zainteresowanym pomagają przebrnąć przez kwalifikacje specjalnie powołani koordynatorzy. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG„. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version