Lokalne

Zakorkowana ul. Wojska Polskiego i os. Posejdon

Opublikowano

w dniu

– Tak fatalnych warunków do jazdy w Świnoujściu nie pamiętam już dawno – mówi jeden ze świnoujskich taksówkarzy. We wtorek ulica Wojska Polskiego w Świnoujściu zablokowała się niemal całkowicie. Ruchem musieli kierować policjanci.

Powodem długiego korka jest remont ulicy Grunwaldzkiej i zamknięte przejście Garz, a także prace drogowe po stronie niemieckiej. Przejście graniczne Ahlbeck przejęło cały ruch kołowy i okazało się, że samochodów jest tak wiele, że wpłynęło to na poważne utrudnienia także w centrum miasta.

– Dziś szybciej dostaniecie się do pracy wybierając kolejkę UBB albo jadąc rowerem – radzili sobie nawzajem w internecie Polacy pracujący w Niemczech.

Wściekli byli także mieszkańcy os. Posejdon, bo część samochodów zablokowała ich dzielnicę.

– Chciałem podziękować władzom miasta za to, że nieskoordynowali ze stroną niemiecką remontu ulicy Grunwaldzkiej. Jeśli tak ma być codziennie, to ja nie wiem jak my będziemy tu żyć – zastanawia się mieszkaniec ulicy Staffa.

Remont ulicy Grunwaldzkiej zakończy się dopiero w przyszłym roku. Zakres obejmuje przebudowę ponad dwukilometrowej ulicy na odcinku od granicy z Niemcami do skrzyżowania z ul. 11 Listopada.

Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wybudowane nowe odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego oraz zagospodarowany zielenią pas drogowy, chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Powstanie nowa infrastruktura podziemna. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe. Po przebudowie cała droga na ponad 2-kilometrowym odcinku będzie miała jednolite parametry techniczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version