Lokalne

Grzegorz Śrek nie jest już szefem świnoujskich policjantów

Opublikowano

w dniu

7 stycznia 2022 roku, w sali konferencyjnej hotelu Interferie w Świnoujściu obyła się uroczystość pożegnania ze sztandarem insp. Grzegorza Śrek, który po 28 latach służby w Policji przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Insp. Grzegorz Śrek służbę w Policji rozpoczął 28 lat temu, dokładnie 16 sierpnia 1994 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji w Stargardzie Szczecińskim jako aplikant kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania.

Do 14 lutego 1999 roku wypełniał zadania policjanta kompanii Patrolowo-Interwencyjnej. Następnie 15 lutego 1999 roku awansował na młodszego asystenta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Rejonowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, po czym w następnym roku został referentem tego wydziału.

W dniu 1 listopada 2002 roku rozpoczęła się owocna kariera zawodowa inspektora, a mianowicie objął On po raz pierwszy kierownicze stanowisko w swojej macierzystej jednostce, zostając kierownikiem Referatu do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej, a następnie – po 3 latach – w dniu 1 lutego 2006 roku, awansował na naczelnika wspomnianej sekcji.

Od 1 lutego do 10 października 2011 roku wypełniał zadania eksperta Sekcji Operacyjno-Rozpoznawczej Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Następnie, od 11 października 2011 roku, przez okres 2 lat, wypełniał obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, a od dnia 15 listopada 2013 roku, przez okres kolejnych prawie 4 lat, obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Myśliborzu.

W dniu 20 kwietnia 2017 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie, a następnie od 15 lutego 2019 roku do dnia 07 stycznia 2022 roku realizował się jako Komendant Miejski Policji w Świnoujściu.

W trakcie swojej służby Inspektor Grzegorz Śrek był odznaczony ,,Złotą Odznaką Zasłużony Policjant” (w 2010 roku).

Jako jeden z nielicznych policjantów, w 2008 roku, ukończył Środkowo-Europejską Akademię Policyjną.

Podczas uroczystości pożegnania ze sztandarem obecny był Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie – nadinsp. Tomasz Trawiński, który pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu powierzył mł. insp. Mirosławowi Bryś. Pełniącą obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu została natomiast kom. Bernadetta Kujda.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

1 Komentarz

  1. Anonim temu

    11 stycznia 2022 na 13:05

    Gratulacje

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version