Lokalne

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym samym rekordowy wynik  z 2018 roku.

W ogólnej strukturze przeładunków całego zespołu portowego, aż 45 proc. obrotów realizowanych jest przez terminal promowy. W 2021 TPŚ odnotował 3261 zawinięć promów.

– Wszelkie rekordy pobił terminal promowy Świnoujście. Przez ostatnią dekadę 140 proc. To jest coś czym można się pochwalić. Co prawda daleko nam do Trelleborga, który jest niekwestionowanym liderem w basenie Morza Bałtyckiego, jeśli chodzi o przeładunki ro-ro i promy. Terminal Promowy jest naszym oczkiem w głowie, bo jego przeładunki w strukturze całości portu wynoszą prawie 45 proc. – powiedział Krzysztof Urbaś, prezes Portu Szczecin-Świnoujście.

W Świnoujściu realizowane są dwie duże inwestycje: rozbudowa terminalu LNG i przystosowywanie terminalu promowego do obsługi transportu intermodalnego. Właśnie zakończyła się tam przy terminalu promowym budowa nowego parkingu dla 278 samochodów ciężarowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version