Lokalne

Pomimo karty inwalidy za szybą, kierowca dostał wezwanie do zapłaty

Opublikowano

w dniu

Kierowca osobówki zaparkował w Świnoujściu w Strefie Płatnego Parkowania. Za szybą umieścił kartę inwalidy wydaną w Wielkiej Brytanii. Ten dokument zwalnia go z płacenia za parkowania. Zdziwił się, gdy po przejściu zobaczył za wycieraczką wezwanie do zapłaty – 100 zł za brak opłaty parkingowej.

– Zadzwoniliśmy do Biura Strefy Płatnego Parkowania o wyjaśnienie w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, że po brexicie nasza karta nie jest honorowana w Polsce oraz że honorowane są tylko karty z krajów Unii Europejskiej – napisał Czytelnik w liście do redakcji.

Ustawa o Ruchu Drogowym z 20 czerwca 1997 r. Zgodnie z art. 8. Ust, 1,  mówi, że osoba niepełnosprawna legitymująca się kartą parkingową kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym tą kartą, może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju. Punkt 6:  Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w stosunku do kierujących pojazdami zaopatrzonymi w kartę parkingową wydaną za granicą.

– Oczywiście nie zamierzamy płacić tego mandatu będziemy się odwoływać – zapowiada Czytelnik.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem SPP.

– Sprawa jest na etapie reklamacji. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Urzędu Miasta w Świnoujście. Jeżeli urząd przychyli się, wówczas opłata będzie anulowana – mówi pracownik strefy. – Sprawdzamy także, czy według tej brytyjskiej karty należy respektować 3 godziny – tak jak jest napisane, czy bez limitu – dodaje.

1 Komentarz

 1. Patrika temu

  23 lutego 2022 na 02:14

  Mam nadzieje ,ze urzad to podtrzyma , w UK jest dokladnie identycznie Polska karta os.niepelnosprawnej jest nie akceptowalna – przerobil to moj brat w w Boston w styczniu 2022 argumetacja : UK nie honoruje juz takich dokow po wyjsciu z UE.
  A druga stroną.. trzeba miec tupet… tam zarabiac a tu oszczedzac na takich pierdolach.. typowy Janusz na emigracji..
  Biedaki Polaki w tej Anglii.

 2. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐ temu

  22 lutego 2022 na 12:41

  A dlaczego jakaś firma każe sobie płacić za postój na ulicach, które są remontowane i robione z naszych podatków, a nie przez tą firmę.
  Pobieranie takich opłat jest nielegalne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version