WIADOMOŚCI

Jest takie miejsce: Światełko Królowej Jasności

YouTube video player

Wiedzieliście, że w Świnoujściu jest podziemny korytarz, który ma ponad 100 lat i długość prawie kilometra, a w archiwum jednej ze świnoujskich parafii zachowały się bezcenne dokumenty dotyczące Polonii w naszym mieście? Miasto z wieżyczki starego ratusza też wygląda ciekawie, a nasze fortyfikacje wciąż kryją wiele tajemnic. Jesteście gotowi na odkrywanie naszego pięknego miasta?

Amatorską kamerą i ze światełkiem zmontowanym z kilku żarówek. Bez dubli i z błędami nad którymi będziemy pracować i za które przepraszamy! Dziś publikujemy pierwszy odcinek programu „Jest takie miejsce..”.

Do współpracy przy programie zaprosiliśmy Piotra Piwowarczyka, który po wielu namowach zgodził się odkrywać tajemnice historii (i przyrody), ciekawe miejsca naszego miasta razem z nami.

– Spotkamy się ze świadkami historii. Pokażemy dokumenty, których od dziesięcioleci lub nawet stu lat nikt nie oglądał, a nawet osobliwości przyrody, o których wie niewiele osób – mówi Piotr Piwowarczyk.- Nie zabraknie wizyt w miejscach po prostu ciekawych! Liczymy, że Widzowie i Czytelnicy sami wskażą punkty na mapie miasta do który warto zaglądnąć z kamerą.

Jeżeli pierwszy odcinek Wam się spodoba raz w tygodniu odwiedzimy z kamerą miejsca o których wie niewielu, albo do których na co dzień nie można wejść. Czekamy na Wasze uwagi i propozycje. Miłego oglądania!

Odcinek I : ” Światełko Królowej Jasności”

9 Comments

 1. Lis temu

  15 lutego 2023 na 09:34

  Kiedy kolejny odcinek?

  • RS temu

   15 lutego 2023 na 20:19

   Witam ,można było skontaktować Sie z Panem Kazimierzem S. który mieszkal na latarni z rodziną i był latarnikiem ,a nawet zdjęcia obejrzeć.Pewnie miałby dużo do powiedzenia na temat pracy i życia latarników.Pozdrawiam Rafał syn latarnika

 2. Pras temu

  27 grudnia 2015 na 09:37

  Pomysł i wykonanie ok. Popracujcie tylko nad światłem i żadna telewizja nie będzie się tego wstydziła. Dawno brakowało w naszym mieście takiego programu historycznego, bo nasze lokalne tv chyba tego w ogóle nie czują. I napiszcie kiedy kolejny odcinek!

 3. gg temu

  27 grudnia 2015 na 01:05

  Kiedy kolejny odcinek?

 4. ◯∵△◠∋ ∴ temu

  26 grudnia 2015 na 23:44

  Teraz, to jest obrzydliwa barwa światła.
  Może Osram lub Pila by zechciały produkować żarówki na potrzeby „Królowej Jasności”?

 5. M temu

  26 grudnia 2015 na 23:18

  Brawo. 20 lat czekała na taki program.

 6. Basia temu

  26 grudnia 2015 na 22:49

  czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki!

 7. odyseusz temu

  26 grudnia 2015 na 22:15

  przestan pieprzyc ,,tylko pokaz cos ciekawszego

  • REX temu

   30 grudnia 2015 na 17:23

   Odyseusz. A może Ty sam przestaniesz „pieprzyć” i w tym czasie zrobisz coś ciekawszego do oglądania i dasz szanse by inni tak samo napisali o Twojej pracy. Opowieść o latarni jest wyjątkowo ciekawa i prawie nikt o tej historii nie wiedział nie wyłączając odyseusza. Ja czekam na kolejne odcinki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version