WIADOMOŚCI

GDDKiA: droga ekspresowa S3 na węźle Myślibórz odblokowana

Opublikowano

w dniu

Foto: ZUW

Protest rolników na S3 zakończony. Węzeł Myślibórz odblokowany. Przywrócono ruch na odcinku Węzeł Myślibórz – Węzeł Gorzów Wlkp. Północ – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Informację o przywróceniu ruchu na zachodniopomorskim odcinku drogi ekspresowej S3 przekazał Krzysztof Wróblewski z Wydziału Dróg i Sieci Drogowej GDDKiA.

„Protest rolników na S3 zakończony. Węzeł Myślibórz odblokowany. Przywrócono ruch na odcinku Węzeł Myślibórz – Węzeł Gorzów Wlkp. Północ” – poinformowała GDDKiA.

Traktory i inne pojazdy rolnicze zjechały z węzła Myślibórz na S3 przed godz. 20. Droga jest posprzątana, przejezdna, bezpieczna.

Rolnicy blokujący „trójkę” zakończyli protest, po tym jak Sąd Apelacyjny w Szczecinie dziś ostatecznie oddalił ich zażalenie na decyzję burmistrza Myśliborza zakazującą kontynuacji zgromadzenia – blokady drogi S3.

Wcześniej – w środę – sprawą zajmował się Sąd Okręgowy w Szczecinie, jako pierwsza instancja odwoławcza. I również uznał decyzję samorządu o zakazie zgromadzenia za uzasadnioną.

Głównym argumentem uzasadniającym odmowne rozpatrzenie wniosku organizatorów zgromadzenia było bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców. Blokada węzła S3 na węźle Myślibórz wymusiła przekierowanie ruchu na drogi lokalne. Każdego dnia rozjeżdżały je setki ciężarówek.

Główna trasa objazdu prowadziła przez drogę wojewódzką nr 119, gdzie w ciągu miesiąca doszło do 17 kolizji i dwóch wypadków. Samorząd, wspierał się raportami policji, opiniami GDDKiA i skargami mieszkańców, którzy domagali się zakończenia protestu w formie blokady.

Rolnicza blokada na S3 trwała od 9 lutego. Przez miesiąc na węźle Pyrzyce, a od 12 marca na węźle Myślibórz. Było to jedno z miejsc ogólnopolskiego protestu przeciwko tzw. Zielonemu Ładowi oraz napływowi produktów rolnych z Ukrainy.(PAP)

tma/ jann/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version